Noc bibliotekświdnica

Moc atrakcji na Noc Bibliotek

Spotkanie autorskie z Agnieszką Dobkiewicz, gra miejska, spotkanie z planszówkami, wystawy i mnóstwo dobrej zabawy – w sobotę 10 października Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy zaprasza do wspólnego spędzenia czasu w ramach Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

W sobotę wyjątkowo biblioteka zostanie otwarta o godz. 15.00 i zamknięta o godz. 20.00. Tuż po godz. 15.00 pracownicy placówki wspólnie odczytają wiersz specjalnie napisany na akcję przez Jacka Cygana. Następnie rozpocznie się gra miejska. Zgłoszone wcześniej drużyny będą przemierzać korytarze biblioteki i mierzyć się z zadaniami. Zakończenie i rozdanie nagród zaplanowano na godz. 19.00.

Oprócz gry na wszystkich, którzy w tym dniu odwiedzą bibliotekę czekają wystawy „Niesamowity wszechświat” oraz „Zestaw – Świdnica 2020” – wystawa pokonkursowa XXVI Międzynarodowego Konkursu Fotografii. O godz. 16.00 odbędzie się projekcja filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy”.

O godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie autorskie z Agnieszką Dobkiewicz, autorką powieści „Mała Norymberga”. Obowiązują bezpłatne wejściówki na spotkanie, które można odebrać w sekretariacie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Przez cały czas trwania akcji będzie można pograć w gry planszowe w ramach comiesięcznych spotkań Klubu Gier Planszowych „Kostka”. Będzie można także wypożyczać zbiory biblioteczne.

Podczas imprezy i wszystkich wydarzeń obowiązuje reżim sanitarny.

Leave a Reply

Zobacz również