Miejska Biblioteka Publiczna w ŚwidnicyNoc bibliotekświdnica

Moc atrakcji na Noc Bibliotek (dużo zdjęć)

Gra miejska, spotkanie autorskie z Agnieszką Dobkiewicz – autorką książki „Mała Norymberga”, kącik gier planszowych i mnóstwo dobrej zabawy – za nami Noc Bibliotek.

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Akcja odbyła się w sobotę 10 października w godz. od 15.00 do 20.00. Choć pandemia pokrzyżowała plany i wszystko odbywało się w pełnym reżimie sanitarnym, z ograniczeniem liczby osób uczestniczących w wydarzeniu, to nie brakowało atrakcji.

Noc Bibliotek zainaugurowało wspólne czytanie wiersza „klimat na czytanie”, napisanego specjalnie na akcję przez Jacka Cygana.

Następnie w miasto wyruszyli uczestnicy gry miejskiej, aby rozwiązywać ukryte w różnych miejscach zagadki i zadania. Dobrych humorów nie popsuła nawet deszczowa pogoda. Wręczenie nagród odbyło się pod koniec “Nocy Bibliotek”, o godz. 19.00.

O godz. 18.00 biblioteka zaprosiła na spotkanie z Agnieszką Dobkiewicz, autorką książki „Mała Norymberga”, która relacjonuje rozgrywające się wówczas przed świdnickim sądem procesy byłych esesmanów, katów, wartowników Kl Gross-Rosen w Rogoźnicy.

Przez cały czas trwania imprezy można było pograć w gry planszowe, a także wziąć udział w akcji uwalniania książek.

Leave a Reply

Zobacz również