Platforma Obywatelskaświdnicawyboryzarząd

Młodzi Demokraci na Dolnym Śląsku mają nowego przewodniczącego

W czwartek członkowie młodych demokratów na Dolnym Śląsku wybrali nowy zarząd regionu, na czele którego stanie Michał Nowak, który zajmie miejsce ustępującego ze stanowiska przewodniczącego Marcina Wojtery.

20-letni Michał Nowak w wyborach tajnych decyzją członków regionu pokonał swojego kontrkandydata, Kacpra Rybitwę i przez najbliższe dwa lata będzie koordynował pracę młodzieżówki Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku. – Głos młodych w poważnej polityce jest coraz wyraźniej słyszany. To od nas zależy, jak będzie wyglądała Polska za kilkanaście lat, dlatego już teraz będziemy walczyli o kwestie związane z ochroną środowiska, edukacją czy praworządnością – mówi Michał Nowak. – Chciałbym, żeby możliwości zaangażowania się ludzi młodych nie ograniczało się tylko do Wrocławia. Jestem pewien, że w Legnicy, Jeleniej Górze, czy Wałbrzychu drzemie ogromny potencjał, który powinien być odpowiednio spożytkowany. Moim priorytetem jest aktywizacja mniejszych miejscowości – zapewnia.

Wiceprzewodniczącym regionu został Przemysław Wajman, skarbnikiem Mikołaj Kasper, a na stanowisko sekretarza wybrana została Kinga Grabarczyk. – Każda kolejna kampania wyborcza pokazuje, że wsparcie kandydatek i kandydatów przez młodych aktywistów jest potrzebne. Bardzo cieszymy się z możliwości obcowania z doświadczonymi politykami – zaznacza nowa sekretarz Kinga Grabarczyk.

Sami również chcemy działać, dlatego wierzę, że inicjatywy podejmowane przez Młodych Demokratów pozwolą zaakcentować sprawy ważne dla naszego pokolenia, a Stowarzyszenie będzie dynamicznie się rozwijać – dodaje.

Zarząd uzupełnią Maciej Zygmunt, Barbara Balicka oraz Miłosz Łapiński. Wybrane zostały także nowe, lokalne władze we Wrocławiu. Na czele zarządu Koła Wrocław stanie Jakub Wiglusz.

Zobacz również