W obliczu zagrożenia życia potrafili zachować zimną krew i udzielić błyskawicznej pomocy potrzebującym. Na szczęście był to tylko scenariusz tragicznych wypadków, przygotowany przez organizatorów XXVII Dolnośląskich Okręgowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Do dzisiejszej rywalizacji, która odbyła się na terenie lodowiska przystąpiło 10 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego oraz drużyna z Lubania. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja II LO w Świdnicy, która będzie reprezentować województwo dolnośląskie podczas krajowych mistrzostw w Płocku. 

W trakcie mistrzostw zostały wręczone medale okolicznościowe z okazji 100-lecia PCK dla Gminy Miasto Świdnica oraz Powiatu Świdnickiego. Medale odebrali starosta świdnicki Piotr Fedorowicz oraz sekretarz Urzędu Miejskiego w Świdnicy Maciej Rataj. Organizatorem corocznych mistrzostw jest OR PCK w Świdnicy.

Dzisiejsi zwycięzcy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy będą reprezentować województwo dolnośląskie na etapie krajowym mistrzostw, który w dniach 6-9 czerwca odbędą się w Płocku. 

Suma punktów zdobyta przez zespoły:
II LO – zespół A – 367,5 pkt
II LO – zespół B – 366,5 pkt
Technikum Ortopedyczne -zespół A – 353.5 pkt
Zespół Szkół w Lubaniu – 335 pkt
Zespół Szkół Hotelarskich – 319,5
III LO – zespół A – 313,5 pkt
I LO – zespół A – 309,5 pkt
Technikum Ortopedyczne – zespół B – 296,5
Zespół Szkół Ekonomicznych – 291,5 pkt
Zespół Szkół nr 1 w Świdnicy – 284 pkt
III LO – zespół B – 231 pkt

foto: Daniel Gębala

Zobacz również