bieg na orietancjęPark Centralnysportświdnica

Mistrzostwa Świdnicy w biegu na orientację!

Chcesz sprawdzić swoją kondycję? Potrafisz szybko podejmować decyzje i wiesz jak korzystać z mapy? W takim razie zgłoś się do udziału w Mistrzostwach Świdnicy w biegu na orientację. Tym razem zawody zorganizowane zostaną na terenie Parku Centralnego. Start w sobotę, 19 września.

Bieg na orientację to doskonała forma aktywności sportowej, która łączy wysiłek fizyczny i myślenie. Uczy koncentracji, trafnego podejmowania decyzji i planowania. Jest sportem dla całych rodzin, który daje możliwość obcowania z naturą i aktywności na świeżym powietrzu. Osoby zainteresowane udziałem w mistrzostwach muszą wypełnić specjalny formularz dostępny na fanpage „Sport Świdnica” na Facebooku. Start dla mieszkańców Świdnicy jest darmowy. Pozostali chętni są zobowiązani do uiszczenia opłaty w wysokości 20 zł.

Organizatorem mistrzostw jest Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej oraz Hufiec ZHP Świdnica. Zawody rozegrane zostaną w 3 kategoriach. Uczestnicy będą mogli wystartować indywidualnie na trasie krótkiej (1,8 km, 14 punktów kontrolnych) i długiej (3,0 km, 16 punktów kontrolnych) lub w kategorii rodzinnej (2,3 km, 14 punktów kontrolnych). Dla zwycięzców przewidziano dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zachęcamy serdecznie świdniczan i nie tylko do udziału w zawodach. Gwarantujemy świetną zabawę niezależnie od tego czy startujesz sam czy w drużynie. Jednocześnie apelujemy do wszystkich uczestników aby przed wzięciem udziału w zawodach zapoznali się z zaleceniami COVID-19 znajdującymi się w regulaminie, który dostępny jest na naszym fanpage „Sport Świdnica” – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Równocześnie z Mistrzostwami Świdnicy odbędą się harcerskie Chorągwiane Zawody na Orientację, z osobnymi kategoriami oraz klasyfikacją.

Mateusz Jadach
Biuro Prezydenta Miasta

Dodaj komentarz

Zobacz również