Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który już spowodował przyjmowanie opłat za mandaty przy użyciu karty płatniczej. Terminale płatnicze są już w dyspozycji policjantów ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Dzięki terminalom płatniczym, będzie można natychmiast opłacić mandat karny.
W powiecie świdnickim, tak jak i na całym Dolnym Śląsku dzięki terminalom płatniczym, można już natychmiast opłacić mandat karny bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a także nie tracąc czasu. Policjanci ruchu drogowego w garnizonie dolnośląskim zostali właśnie wyposażeni w nowe urządzenia. Na Dolny Śląsk trafiło 170 terminali, z czego 7 sztuki trafiło w ręce świdnickich policjantów..

Możliwość korzystania z terminali płatniczych to przede wszystkim ułatwienie dla policjantów, jak i dla osób, które będą miały możliwość skorzystania z nich. Za pomocą urządzenia będzie można od razu opłacić mandat karny używając swojej karty płatniczej lub innego instrumentu płatniczego tj. BLIK. Również osoby posiadające zagraniczne karty płatnicze będą miały możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie.

Zobacz również