Connect with us

Wyszukaj na portalu

14°C Świdnica
mojaswidnica.pl

Aktualności

Lewe papierosy i podróbki torebek- KAS kontroluje targowiska [foto]

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu skontrolowali targowiska na terenie Dolnego Śląska: Wrocław – Dworzec Świebodzki, Pasaż Zielińskiego, Młyn Sułkowice, Giełda w Lubiniu oraz targowiska w Bielawie, Obornikach Śląskich, Środzie Śląskiej, Trzebnicy, Jaworzynie Śląskiej, Ząbkowicach Śląskich, Strzelinie, Nowej Rudzie-Słupcu, Dzierżoniowie i Sieniawce.

Funkcjonariusze z dolnośląskiej KAS kontrolowali legalność obrotu wyrobami akcyzowymi oraz legalność wprowadzania do obrotu wyrobów oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi.
Nielegalne wyroby akcyzowe i podrabiana odzież

Na dolnośląskich targowiskach funkcjonariusze wykryli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy w postaci: 25 410 paczek papierosów oraz 45 kg tytoniu do palenia.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Funkcjonariusze wykryli także 1 886 szt. odzieży i torebek oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi o wartości 348 020 zł.  

Gdyby nielegalne towary trafiły na „czarny rynek”, straty budżetu państwa z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy wyniosłyby 626 341 zł.

Kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności

Za wprowadzenie do obrotu towarów naruszających prawa własności przemysłowej, sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 5 lat.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Za handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Wystawiono 25 mandatów na kwotę 25 360 zł.

Zostaw komentarz

Leave a Reply

Facebook

Przeczytaj również

Aktualności

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu skontrolowali targowiska na terenie Dolnego Śląska: Wrocław – Dworzec Świebodzki oraz wrocławski Rynek – jarmark...

Aktualności

Nagła decyzja rządu o zamknięciu cmentarzy bardzo skomplikowała sytuację drobnych przedsiębiorców, którzy jak co roku zrobili duże zapasy kwiatów, stroików i zniczy. Aby pomóc...

Aktualności

Na nowych zasadach, z obowiązkowym noszeniem maseczek, rękawiczek i dezynfekowaniem rąk można już robić zakupy na targowisko przy ulicy Mieszka I. Od samego rana...

Aktualności

Na nowych zasadach, przy zachowaniu środków ostrożności, od 21 maja ponownie otwarte jest targowisko przy ulicy Mieszka I. Targowisko tradycyjnie będzie otwarte w każdy...

Wszelkie prawa zastrzeżone. © Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy, 2020