remontświdnicaul. lelewela

Lelewela do remontu

Remont nawierzchni ulicy Lelewela w Świdnicy rozpocznie się 13 grudnia i potrwa dwa dni. W związku z prowadzonymi pracami ruch pojazdów będzie utrzymany, jednak prowadzony tylko jednym pasem – po dotychczasowych stanowiskach postojowych po lewej stronie jezdni. Roboty realizowane będą na odcinku od placu Grunwaldzkiego do skrzyżowania z ulicą Nauczycielską.

Wymieniona zostanie warstwa wierzchnia jezdni na szerokości około 5 metrów. Obszar prac remontowych będzie realizowany w dwóch etapach – 13 grudnia zaplanowano frezowanie nawierzchni, a 14 grudnia – układanie masy na drodze. Na czas remontu prosimy mieszkańców o zaparkowanie samochodów na sąsiednich ulicach.

Bardzo prosimy Państwa o cierpliwość i liczymy na wyrozumiałość – to tylko dwa dni prac, dzięki czemu zwiększy się komfort przejazdu po tej drodze – dodaje Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej. Koszt wykonania prac to 62 tys. zł, a zrealizuje je Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

– Podjęłam decyzję, że w przypadku szczególnie zniszczonych ulic zamiast nieefektywnych już remontów cząstkowych wymieniać będziemy całość nawierzchni, poprawiając w ten sposób bezpieczeństwo użytkowników dróg – mówi prezydent Beata MoskalSłaniewska.

Rzecznik Prasowy
Urzędu Miejskiego w Świdnicy
Magdalena Dzwonkowska
foto: UM Świdnica

Zobacz również