policjazatrzymanie

Kumulacja. Nietrzeźwy, poszukiwany i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który kierował w stanie nietrzeźwości, był poszukiwany, a ponadto zlekceważył postanowienie sądowe i wsiadł za kierownicę samochodu, mimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.
W poniedziałkowe południe funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, patrolujący tereny gminy Strzegom, zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Ford.
Funkcjonariusze stwierdzili, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 42-latek nie posiadał przy sobie również blankietu prawa jazdy, gdyż, jak się okazało, ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to nie jedyne, co mężczyzna ma na sumieniu.  42-latek bowiem był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna  został zatrzymany i doprowadzony do Aresztu Śledczego

42-latek będzie odpowiadał za złamanie zakazu sądowego i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Zobacz również