świdnicaXVIII dzień godności

Kolorowy marsz godności przeszedł ulicami miasta! [foto]

 

Są pełni życia i pozytywnie nastawieni do otaczającego ich świata. Mimo, że na co dzień spotykają z pewnymi ograniczeniami to nie tracą uśmiechu na ustach. Niepełnosprawni intelektualnie po raz 18. przeszli ulicami Świdnicy manifestując radość ze swojego życia. Kolorowy i huczny marsz godności przeszedł dziś ulicami naszego miasta by dotrzeć na Rynek, gdzie odbyła się pozostała część zaplanowanych uroczystości. 

Uczestnicy rozpoczęli pieszą wędrówkę spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Następnie ulicami Armii Krajowej, Wałbrzyską oraz Łukową dotarli do Rynku. Niepełnosprawni intelektualnie z rąk prezydent miasta Beaty MoskalSłaniewskiej odebrali symboliczny klucz do miasta. – Cieszę się, że widzę wasze szczęśliwe i roześmiane twarze! Mam nadzieję, że będziecie się dziś fantastycznie bawić – powiedziała prezydent Świdnicy.

Na scenie swoje umiejętności taneczne oraz wokalne zaprezentował zespół ”Olszaniacy”. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnego wypuszczenia kilkudziesięciu balonów z marzeniami osób niepełnosprawnych intelektualnie. Organizatorem wydarzenia od początku jego istnienia jest Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy.

foto: Daniel Gębala

Zobacz również