konferencja turystycznakongres turystki polskiejświdnica

Jak złowić turystę w sieć? Trwa konferencja turystyczna [foto]

Trwa ogólnopolska konferencja turystyczna, organizowana cyklicznie w Świdnicy w oparciu o wnioski Kongresu Turystyki Polskiej. Spotkanie przedstawicieli branży turystycznej i paraturystycznej, samorządu terytorialnego, świata nauki odbywa się pod hasłem „Jak złowić turystę w sieć? Sieciowe produkty w czasach experience ekonomy”.

Organizatorzy przygotowali dla uczestnikom dziewięć sesji: plenarnych, tematycznych, warsztatowych oraz panele dyskusyjne. W ich trakcie można dowiedzieć się m.in. jak tworzyć zadowolenie gości, za które będą chcieli zapłacić, jak turyści doświadczają świata, jak połączyć rozproszonych w turystyce i jaką rolę ogrywają w tym ekomuzea, spojrzeć na produkty sieciowe, jako źródło nadzwyczajnych wrażeń turystycznych, poznać modele tworzenia sieciowych produktów turystycznych, organizacyjne i informatyczne wsparcie rozwoju sieciowych produktów turystycznych na przykładzie szlaków kulturowych i tematycznych pakietów lokalnych, porozmawiać o warunkach powodzenia inicjatyw sieciowych w turystyce, sposobach kształtowania nadzwyczajnych doświadczeń gości w oparciu o sieć relacji regionalnych. Nie zabraknie również tematów poświęconych nowej ustawie o usługach turystycznych oraz praktycznego zastosowania RODO w turystyce. Tegoroczna tematyka została tak dobrana, że skorzystają z niej wszyscy – w każdej z prelekcji oraz warsztatów wątki dla siebie znajdą zarówno urzędnicy i samorządowcy zajmujący się rozwojem turystyki w swoich gminach i regionach, przedsiębiorcy i pracownicy sektora turystycznego, przedstawiciele organizacji pozarządowych czy reprezentanci nauki – w zależności od roli, jaką spełniają w turystyce.

Na liście osób, które wygłaszają prelekcje i poprowadzą warsztaty merytoryczne dla uczestników są cenieni przez branżę eksperci łączący naukę z praktyką – m.in. prof. Magdalena Kachniewska, Violetta Hamerska, prof. Armin Mikos von Rohrsheidt, dr Iwona Batyk, dr Elżbieta Wąsowicz – Zaborek, Adam Karpiński, dr Jerzy Raciborski i Adam Stanach.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie kongresturystyki.pl

foto: Daniel Gębala

 

 

Zobacz również