AIDSświatowy dzień AIDSteatr

Ja mogę! Ty możesz! Profilaktyka AIDS na rockowo (foto)

Codziennie w Polsce wirusem HIV zarażają się 3 osoby. O tym , jak uniknąć zarażenia i jak bronić się przed chorobą, świdnicka młodzież mogła dowiedzieć się podczas koncertu, jaki odbył się 2 grudnia w teatrze.

1 grudnia przypada światowy dzień aids. Z tej okazji w teatrze odbyło się spotkanie profilaktyczne dla świdnickiej młodzieży. – Z jednej strony może wam się wydawać, że was to nie dotyczy, ale żyjemy w dobie niebezpiecznej. Moda XXI wieku niesie za sobą pewne zobowiązania i żniwa. Możemy się zakazić przez krew, u fryzjerki, u tatuażysty. Wymyślono leki, które zatrzymują wirusa, ale go nie likwidują. Jesteśmy dzisiaj narażeni na różne zależności. Jesteśmy podatni na zachowania innych ludzi. Możemy trafić na dobrych ludzi i poświęcić się pasji, ale możemy trafić na kolegów blokersów, którzy zaczęli brać narkotyki. Może nam ktoś dosypać narkotyk na imprezie. Możemy stać się ofiarą pedofilii. Pamiętajcie, że pasja ochroni was przed narkotykami, a trzeźwość przed podejmowaniem złych decyzji – mówił Marek Popów.

Po krótkiej prezentacji multimedialnej muzycy: Adam Sypuła (wokal), Tomasz Wendt (saksofon), Marek Popów (gitara), Tomasz Jędrzejewski (syntezator), Krzysztof Witkowski (gitara basowa), Mateusz Maniak (perkusja) zaprezentowali utwory tych wokalistów, którzy przegrali walkę z AIDS lub uzależnieniem od narkotyków, m.in. Freddie’ego Mercury czy Jimmi’ego Hendrixa.

To nie jedyne działania profilaktyczne organizowane i wspierane przez Urząd Miejski. W czwartek o godz. 10.00 na rynku będą rozdawane białe wstążeczki – symbol jedności z ofiarami przemocy.

Zobacz również