dabro bau polonia-stal świdnicaIV ligapolski związek piłki nożnej

IV liga już nie zagra. Biało-zieloni powalczą w barażu?

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgodnie z decyzjami prezesów poszczególnych wojewódzkich związków piłki nożnej wszystkie rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych, a także rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez wojewódzkie związki zostały odwołane.

Będą awanse, ale obędzie się bez spadków. Tak w telegraficznym skrócie można podsumować decyzje Polskiego Związku Piłki Nożnej. Co to oznacza w praktyce? Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica z dorobkiem 37 punktów po 16 kolejkach wygrywa IV ligę dolnośląską grupę wschodnią. Mistrzem grupy zachodniej został Apis Jędrzychowice. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej będzie dążył do bezpośredniej konfrontacji mistrzów regionu, aby wyłonić zespół, który uzyska awans do III ligi. Kiedy taki baraż mógłby się odbyć? Na ostateczne decyzje musimy jeszcze poczekać, ale wielce prawdopodobne, że do takiej konfrontacji mogłoby dojść na początku lipca.

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane. Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych. – czytamy w komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Dodaj komentarz

Zobacz również