koronawirussiatkówkaświdnica

Inauguracja piłkarskiej wiosny przełożona, siatkarki i szczypiorniści zagrają bez publiczności

Piłkarze na murawę wrócą dopiero w ostatni weekend marca, a szczypiorniści i siatkarki zagrają zgodnie z terminarzem, ale bez udziału publiczności. Takie decyzje związków różnych dyscyplin sportowych podyktowane są przez rozprzestrzeniający się patogen SARS-CoV-2.

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej ze względów bezpieczeństwa uczestniczących drużyn w rozgrywkach prowadzonym przez DolZPN, przekłada datę rozpoczęcia rundy wiosennej na 28-29.03. Terminarz nierozegranych spotkań zostanie opublikowany w serwisie Extranet przez Komisję ds. Rozgrywek – napisano w komunikacie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. W związku z tym wszystkie planowane mecze na weekendy (14/15 marca i 21/22 marca) zostały odwołane. Nowe terminy ustalone zostaną przez dolnośląską centralę i odbędą się z pewnością w środy między innymi spotkaniami o punkty. Jeśli nie będzie dalszych przeciwności, to piłkarze na boiska wrócą w weekend – 28 i 29 marca.

Decyzję o kontynuowaniu rozgrywek zgodnie z terminarzem, ale bez udziału publiczności podjęły we wtorek władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce. W związku z tym najbliższy, sobotni mecz Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej przeciwko Żagwi Dzierżoniów odbędzie się bez kibiców. Podobnie będzie w przypadku rywalizacji siatkarek Polonii Świdnica, które już 21 marca wyjazdowym spotkaniem z Chełmcem Wodociągi Wałbrzych rozpoczną walkę o utrzymanie w II lidze.

Dodaj komentarz

Zobacz również