akcjaBudujemy hotele dla owadówprzedszkolakiPSB

Hotele zbudowane, nagrody odebrane (FOTO)

Wszystkie kolory tęczy, najróżniejsze kształty i materiały. Naklejki, koraliki, piórka i mnóstwo dobrej zabawy – świdnickie przedszkolaki tworzyły i ozdabiały hotele dla owadów. Kreatywność maluchów i opiekunów przerosła oczekiwania organizatorów. Najważniejsze jednak, że domki, które powstały, zostaną przekazane Nadleśnictwu Świdnica i będą służyć owadom. Dzisiaj zwycięskie przedszkola odebrały nagrody.

W akcji “Budujemy hotele dla owadów”, która odbyła się w piątek 8 czerwca, wzięła udział prawie setka dzieci ze świdnickich przedszkoli. I tak w przedsięwzięciu organizowanym wspólnie przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. C.K. Norwida w Świdnicy – wydawcę biuletynu „Moja Świdnica” oraz sklep “PSB Mrówka Pszenno” wzięły udział Przedszkole Miejskie nr 1 (dwie grupy), Przedszkole Miejskie nr 3 (dwie grupy), Przedszkole Miejskie nr 6 (dwie grupy) oraz Niepubliczne Przedszkole “Frajda” (jedna grupa).

Przez dwie godziny dzieci puszczały wodze fantazji i tworzyły wspaniałe domki. W międzyczasie Monika Drozdowska z Nadleśnictwa Świdnica przybliżała dzieciom gatunki owadów, opowiadając  ich życiu i zapraszając do wspólnego malowania przygotowanych wcześniej kolorowanek. Ich bohaterami były oczywiście owady.

Po zakończonej akcji wszystkie dzieci otrzymały upominki przygotowane przez partnerów akcji: Urząd Miejski w Świdnicy i Nadleśnictwo Świdnica.

Podczas akcji powstało siedem hoteli. Wszystkie wzięły udział w konkursie. O zwycięstwie zdecydowali czytelnicy „Mojej Świdnicy” oraz klienci sklepu „PSB Mrówka Pszenno”, w którym prace zostały wyeksponowane. I tak pierwsze miejsce i akcesoria malarskie wygrało Przedszkole Miejskie nr 3, grupa pierwsza. Miejsce II i kampanię reklamową w „Mojej Świdnicy” o wartości 1000 złotych wygrało Niepubliczne Przedszkole “Frajda”. Trzecie miejsce i kampanię reklamową w „Mojej Świdnicy” o wartości 700 złotych wygrało Przedszkole Miejskie nr 6 grupa pierwsza.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dzisiaj o godz. 10.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Franciszkańskiej w Świdnicy. Nagrody wręczyli Paweł Słowakiewicz, kierownik “PSB Mrówka Pszenno” oraz Ewa Cuban, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy.

Jeszcze raz dziękujemy za wasze zaangażowanie i kreatywność.

Zobacz również