Kolejny Spacer Historyczny po świdnickiej Katedrze odbędzie się w środę 30 lipca. Ten poświęcony będzie św. Ignacemu Loyoli i działalności zakonu jezuitów. Na wspólne zwiedzanie zaprasza organizator – Świdnicka Fundacja św. Ignacego Loyoli.
Podobnie jak przed rokiem, z okazji rocznicy powstania Świdnickiej Fundacji św. Ignacego Loyoli na jedną dobę odsłonięty zostanie ukryty obraz „Wizja św. Ignacego” autorstwa XVII wiecznego malarza Johanna Claessensa.
Artykuł opisujący dzieje tego obrazu dostępny jest na stronie https://fundacja-swidnicka.pl/…/spacer-i-sw-ignacy-loyola/
Gościem tego rocznicowego spotkania będzie Ojciec Krzysztof Homa, jezuita, dr nauk humanistycznych z Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie.
Ojciec Krzysztof Homa, tak jak większość jezuitów, jest naukowcem. Jego zainteresowania badawcze dotyczą historii Kościoła w starożytności oraz chrześcijaństwa w Achai do 313 roku. Bada także historię zakonu jezuitów w XIX wieku w Grecji, na wyspach Morza Egejskiego oraz na wschodzie Europy. Jest autorem wielu opracowań poświęconych tym tematom.
oprac.
7°C Świdnica





























Pobierz ostatnie wydanie biuletynu Moja Świdnica
