koronawiruspolicjaświdnica

Funkcjonariusze przypominają o zasadach bezpieczeństwa

W Polsce w ostatnim czasie niestety drastycznie wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem, dlatego decyzją rządu od soboty 10 października wszystkie powiaty trafiły przynajmniej do tzw. „żółtej strefy”. W celu zwalczania pandemii koronawirusa świdniccy policjanci podczas codziennej służby przypominają mieszkańcom naszego powiatu o zasadach bezpieczeństwa jakie trzeba zachować w czasach pandemii. Najważniejszy jest wspólny cel: ochrona zdrowia ludzkiego. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa w miejscach publicznych, a także zachowaniu dystansu społecznego w celu zmniejszenia ciągłego przyrostu zachorowań.

Świdniccy policjanci w ramach działań, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, kontrolują przestrzeganie obowiązujących od dnia 10 października nowych przepisów wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów.

Mundurowi kontrolują transport zbiorowy tj. autobusy miejskie ale tez prywatnych przewoźników, placówki handlowe, a także miejsca publiczne. Policjanci są przede wszystkim tam, gdzie może być w jednym miejscu więcej osób. Funkcjonariusze obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa. Z radiowozów policyjnych znów usłyszeć możemy komunikaty o zasadach zachowania w dobie pandemii koronawirusa oraz komunikaty z apelem o stosowanie się do aktualnych przepisów, które mają jeden wspólny cel: ochronę zdrowia ludzkiego.

Po raz kolejny apelujemy, by w tych trudnych czasach  wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.Unikajmy przebywania w większych grupach. Pamiętajmy o częstej dezynfekcji rąk, a także o zasłanianiu ust i nosa.

Świdniccy policjanci od początku trwania pandemii uświadamiają i  nadal będą uświadamiać mieszkańców naszego powiatu jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, które w znacznym stopniu ograniczyć mogą rozprzestrzenianie się COVID – 19. Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie tych obostrzeń może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy.

Przypominamy! W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości 500 złotych, może być też skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że do indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy jakie będą konsekwencje takiej kontroli.

źródło: KPP Świdnica

Leave a Reply

Zobacz również