galerie handloweMateusz Morawieckiobostrzenia

Ferie zimowe w jednym terminie, galerie otwarte w reżimie sanitarnym. Branża gastronomiczna nadal zamknięta – najnowsze decyzje rządu

– Zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym – powiedział podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Nadal jednak zamknięta pozostanie branża gastronomiczna, siłownie, kina i teatry.

Byliśmy nakłaniani też przez inne branże: gastronomię, branżę wydarzeń kulturalnych, kina, teatry, siłownie, żeby otworzyć te placówki usługowe, które są dzisiaj zamknięte. Jednak idziemy za radą naszych epidemiologów i zdecydowaliśmy się pozostawić zamknięte również w okresie przedświątecznym, do 27 grudnia. Przed świętami poinformujemy, co dalej – mówił podczas sobotniej konferencji premier Mateusz Morawiecki. – W przypadku szkół zdecydowaliśmy o kontynuacji zamknięcia szkół do 23-24 grudnia, a następnie podjęliśmy decyzję, że przerwa edukacyjna w szkołach będzie od 4 do 17 stycznia dla wszystkich – dodał Morawiecki.

Będą dwie niedziele handlowe w kolejnym miesiącu – 13 i 20 grudnia. 

KPRM opublikowała zasady, które będą obowiązywały w galeriach handlowych:

Przygotowujemy kolejne, daleko idące rozwiązania dotyczące tarcz antykryzysowych – mówił wicepremier Jarosław Gowin. Dodaje, ze chodzi m.in. o wieloletnie kredyty inwestycyjne, których raty miałyby być pokrywane częściowo przez PFR. – To będzie także możliwość pokrywania do 70 proc. kosztów stałych w firmach, które są objęte obostrzeniami – tłumaczył Jarosław Gowin.

Leave a Reply

Zobacz również