FMP Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicypsy do adopcji

Edwin i Widar czekają na nowe domy

Zabawny Edwin i przyjaźnie nastawiony do ludzi Widar. Poznajcie kolejnych podopiecznych świdnickiego schroniska, którzy z nadzieją wyczekują na zmianę swojego adresu zameldowania…

Edwin

Edwin to jeden z grupy psiaków zabranych z jednego domu. Zdarza się, że przygarniane bezdomne suczki mogą być ciężarne i przepis na grupę niechcianych psów gotowy… Edwin jest zabawnym czarnulkiem. Początkowo bardzo nieufny, szczekający na każdego człowieka, okazał się być cudownym psem w towarzystwie wesołych kompanów z boksu. Lubi spacery, nie boi się smyczy i obroży. Jakiego domu szuka Edwin? Na pewno nie w mieszkaniu, w bloku, czy centrum miasta. Urodził się na wsi, wychował w domu z podwórkiem. Nie zachowuje czystości i boi się zgiełku, ale w otoczeniu wiejskim odnajduje się znakomicie. Kotów nie zna. Wobec psów bardzo przyjacielski, najlepiej gdyby nowy dom miał dla niego kompana i wsparcie. Edwin nie jest agresywny, ale ze względu na to, jak bardzo bał się wcześniej nowego miejsca, nie polecamy go do domu z dziećmi poniżej 10 roku życia. Psiak potrzebuje spokoju i własnej przestrzeni.

Widar

Widar to jeden z grupy psiaków odebranych przy jednej interwencji. Psy pochodzą z jednej posesji, na której toczyły swoje dotychczasowe życie. Widar, ksywka operacyjna „Gacek”, to psiak, który przeszedł dużą metamorfozę odkąd do nas trafił. Pomogło mu wsparcie innych psów, współlokatorów jego boksu. Pies jest przyjaźnie nastawiony do ludzi. Jest jeszcze nieco wycofany w obliczu nowych, stresujących sytuacji, ale doskonale radzi sobie w kontakcie z wolontariuszami, spacerami na smyczy. Ba! Nawet próbuje się bawić, naśladując inne psy. Widar poszukuje domu z podwórkiem. Tak żył, tak się wychował i nie odnajdzie się w mieszkaniu w mieście. Mile widziane towarzystwo innego psa. Nie zna i nie akceptuje kotów. Dom z nieco starszymi dziećmi wskazany – pies nie wykazuje agresji, ale może się bać hałasu i niestandardowego zachowania dziecka.

źródło: Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy
Więcej informacji na stronie: http://schroniskoswidnica.pl

Zobacz również