świdnicaturniej

E-sport dla każdego. Turniej FIFA 20 w Świdnicy

E-sport dla każdego oraz SportBar ze Świdnicy zapraszają na „Turniej FIFA 20 w Świdnicy”, który odbędzie się 19 stycznia 2020 roku.

E-sport jest prężnie rozwijającą się dyscypliną sportową w naszym kraju, a gra FIFA jedną z najpopularniejszych gier sportowych na świecie, która przyciąga rzeszę kibiców przed telewizory, zarówno jako graczy, ale także jako kibiców obserwujących zmagania najlepszych zawodników w kraju i za granicą. Ciekawostką jest fakt, że finał największych rozgrywek gry FIFA w Polsce, czyli Ekstraklasa Cup oglądało w pierwszej połowie 2019 roku ponad 800.000 widzów.

E-sport dla każdego wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu na organizację turniejów stacjonarnych w grę FIFA i w dniu 19 stycznia zawita do SportBaru, w którym zorganizuje turniej, dla 40 zawodników. Uczestnicy turnieju o tytuł najlepszego zawodnika gry FIFA 20 w Świdnicy, powalczą na 4 specjalnych przygotowanych stanowiskach, wyposażonych w 4 konsole PS4 i 4 49 calowe telewizory. Cały turniej potrwa ok. 5 godzin, a najlepsi zawodnicy mogą liczyć na nagrody, których wartość na chwilę obecną przekracza 500 zł. Cały czas poszukujemy sponsorów i firm, które chciałyby dołożyć cegiełkę na rozwój e-sportu, fundując nagrody dla uczestników turnieju. Na chwilę obecną, oprócz SportBaru mieszczącego się przy ulicy Spółdzielczej 14, który udostępnia nam miejsce do zorganizowania turnieju, swoją pomoc zadeklarowała Burger Stacja z ulicy Długiej 54-56 w Świdnicy, która przekaże vouchery na burgery, a także Agencja Wydawnicza „AD-FONTES” z Wrocławia, która przygotował plakat promujący cale wydarzenie, a także przekaże na nagrody piłki dla uczestników turnieju.  

Zainteresowanie turniejem jest bardzo duże, a świadczy o tym choćby fakt, że już 2 dni po ogłoszeniu zapisów, postanowiliśmy zwiększyć ilość uczestników z 32 do 40 osób. Na chwilę obecną dokonujemy już zapisów na listę rezerwową, ponieważ zgłosiło się do nas już ponad 40 osób, które wyrażają chęć udziału w turnieju. Udział w wydarzeniu jest odpłatny i wynosi 35zł. od uczestnika. W przypadku braku wpłaty wpisowego od osób z listy głównej do dnia 14 stycznia, do udziału w turnieju zaprosimy osoby z listy rezerwowej. Cały regulamin zawodów, można znaleźć na naszej stronie na Facebooku www.facebook.com/Esportdlakazdego. Mamy nadzieję, że będziemy mieli możliwość organizowania w Świdnicy tego typu turniejów cyklicznie. Zainteresowanie uczestników jest spore, a my mamy nadzieję, że po zakończeniu zawodów będzie one jeszcze większe i szybko wrócimy do Świdnicy. Niewątpliwie pomogło by w tym wsparcie sponsorów, bowiem jak wiadomo, uczestnicy turniejów oprócz zabawy, lubią powalczyć o cenne nagrody. Chcielibyśmy, aby pula nagród w każdym z naszych turniejów przekraczała 1000 zł, ponieważ jest to gwarancją, że każdy z turniejów będzie miał mocną obsadę. W chwili obecnej ustalamy terminy turniejów w Nowej Rudzie, Dzierżoniowie, Jeleniej-Górze, Wałbrzychu i Wrocławiu. Na ferie zimowe najprawdopodobniej wrócimy do Głogowa i Góry, gdzie wraz z Ośrodkami Kultury mieliśmy okazję przygotowywać już takie wydarzenie. Jak widać gra FIFA jest popularna na Dolnym Śląsku, a my cieszymy się, że dzięki nam e-sport może się rozwijać i dawać dużo radości mieszkańcom Dolnego Śląska – opowiada Paweł Danielak.

Zobacz również