awf azs wrocławmks chełmiec wodociągi wałbrzychMKS Volley Świdnicaturniej im. tadeusza ząbka

Dwa mecze i dwa zwycięstwa. Siatkarki Volley Świdnica rozpoczęły serię sparingów przed startem ligi [foto]

-Czeka nas jeszcze dużo pracy, ale cały turniej wypadł nam na plus – mówi Mateusz Dąbrowski, trener Volley Świdnica. Za nami turniej im. Tadeusza Ząbka, który stanowi jeden z etapów przygotowań przed startem nowego sezonu ligowego.

W dzisiejszym turnieju wzięły udział trzy zespoły. Poza gospodyniami na parkiet wybiegły jeszcze siatkarki MKS-u Chełmca Wałbrzych oraz AZS-u AWF Wrocław. Zagrano system każdy z każdym. W związku z obecną sytuacją pandemiczną tegoroczna edycja imprezy miała charakter symboliczny. Na parkiecie najlepiej zaprezentowały się zawodniczki MKS-u Volley Świdnica. Podopieczne trenera Mateusza Dąbrowskiego wygrały oba spotkania.

Jestem zadowolony z postawy zawodniczek w dzisiejszym turnieju. Rozpoczęliśmy gry kontrole od dwóch zwycięstw co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Czeka nas jeszcze dużo pracy, ale cały turniej wypadł nam na plus. Dziękujemy wszystkim zespołom za przybycie i rywalizacje – mówi trener Mateusz Dąbrowski.

Przypomnijmy, że przed sezonem w kadrze I zespołu doszło do poważnych zmian. Nowy zarząd klubu zdecydował się wzmocnić młodziutki zespół, który w poprzedniej kampanii szorował o dno ligowej tabeli. W ten sposób na parkiecie hali sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno mogliśmy dziś ponownie oklaskiwać zawodniczki, które w nie tak dalekiej przeszłości stanowiły o sile świdnickiej siatkówki. Miejmy nadzieję, że doświadczone Alicja Krusiewicz, Ania Śmidowicz czy Ania Maziakowska wsparte o utalentowane Karolinę Natanek czy Ninę Zembowicz i Martę Maciejewską wzmocnią kadrę i poprowadzą Volley Świdnica do sukcesów na parkietach II ligi.

MKS Volley Świdnica – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 3:1 (25:16, 27:25, 19:25, 25:12)
MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – AWF AZS Wrocław 3:0 (25:23, 25:20, 25:19)
MKS Volley Świdnica – AZS AWF Wrocław 3:1 (25:14, 24:26, 25:21, 25:19)

W następny weekend świdniczanki wybiorą się turniej towarzyski do Wałbrzycha. W planach jest również jeszcze jedna gra kontrolna. Przypomnijmy, że pierwszy mecz o punkty biało-zielone rozegrają w sobotę 26 września. Wówczas do Świdnica zawita ekipa Volley Wrocław.

foto: Daniel Gębala

Dodaj komentarz

Zobacz również