Dla pasjonatów historii spotkanie autorskie z Łukaszem Kazkiem, dla miłośników kultury jedna z najbardziej znanych i uwielbianych operetek, a dla fanów muzyki drugi koncert w ramach Świdnickiego Przeglądu Muzycznego 2020. Nie zapomnijmy również emocjach piłkarskich. Co ciekawego czeka nas w rozpoczynający się weekend?

piątek 7 lutego, godz. 17:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, sala Cysterska
[wstęp wolny]

Łukasz Kazek – spotkanie autorskie
Łukasz Kazek od lat odszukuje depozyty ukryte przez dawnych mieszkańców Gór Sowich i odnajduje ich właścicieli. Był także przewodnikiem, oprowadzał m.in. po sztolniach kompleksu Riese, Zamku Grodno i Pałacu Jedlinka. Jest także prowadzącym i narratorem programów telewizyjnych i seriali dokumentalnych, m.in. Kwatery Hitlera, Na tropie Złotego Pociągu.

piątek 7 lutego, godz. 17:00 – stadion miejski im. Janusza Kusocińskiego, ul. Śląska 35, boisko ze sztuczną nawierzchnią
[wstęp wolny]

mecz piłki nożnej Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Polonia Nysa

Czwarty sparing świdniczan przygotowujących się do rundy wiosennej sezonu 2019/2020. Tym razem do Świdnicy zawita bardzo ciekawy rywal. Polonia Nysa występująca na co dzień w IV lidze opolskiej jako jedyna drużyna w Polsce w tym sezonie może pochwalić się stuprocentową skutecznością i kompletem wywalczonych punktów.

piątek 7 lutego, godz. 19:00 – Klub Bolko, plac Grunwaldzki 11
[bilety w cenie 10/15 zł]

Drugi koncert w ramach Świdnickiego Przeglądu Muzycznego 2020! W repertuarze sporo nawiązań do klasyków od Black Sabbath, przez scenę Seattle po naszą rodzimą Republikę chociażby.
THE SHAPELESS ONE
Wspólne uwielbienie do Black Sabbath ruszyło ich do działania i od połowy 2016 roku zaczęli szlifować kawałki swojego ulubionego bandu. To drugi tegoroczny zespół ze Świebodzic! Skład: Jędrzej Lizakowski (gitara, wokal), Wojtek „Gładki” Bartkiewicz (gitara), Maciej „Kraken” Olędzki (wokal, bas), Tomasz „Grolu” Grolewski (perkusja).
TOXIDE
Zespół powstał w 2018 roku z inicjatywy Radka i Artura, którzy wcześniej zasilali m.in. Pornos Karabinos. Premierowy koncert zagrali w roli supportu Dr Misio a kolejny podczas WOŚP i w paru innych miejscach w 2019 roku. Skład: Artur Wojtusiak (gitara), Aneta Bałos (wokal), Radosław Duszyński (perkusja), Daniel Młynarczuk (gitara basowa).
MINDLESS
Wciąż najmłodszy zespół na świdnickiej scenie muzycznej! Jeśli lubicie surowe brzmienie i kapele, które gustują we flanelowych koszulach to znajdziecie tutaj coś dla siebie. Skład: Kacper Kwiatkowski (perkusja), Janek Sobel (gitara, wokal), Maciek Galewski (gitara), Filip Surowiec (bas, wokal).

sobota 8 lutego, godz. 18:00 sala widowiskowa Świdnickiego Ośrodka Kultury
[bilety w cenie 60-70 zł]

Księżniczka czardasza – operetka
„Księżniczka czardasza” to jedna z najbardziej znanych i uwielbianych operetek napisana przez najwybitniejszych librecistów wiedeńskich. Operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi czar wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów. Do najsłynniejszych przebojów należą: Choć na świecie dziewcząt mnóstwo, Artystki, artystki, artystki z variété, W rytm walczyka serce śpiewa – kochaj mnie. Na scenie wystąpią wspaniali soliści międzynarodowych scen operowych z towarzyszeniem znakomitej Orkiestry Teatru Muzycznego Arte Creatura. Wprawiają w zachwyt, porywają wspaniałymi głosami, wzruszają i bawią do łez, oczarowują kunsztem i wirtuozerią, Na scenie zobaczymy laureatów międzynarodowych konkursów wokalnych i prawdziwych wirtuozów swoich instrumentów występujących u boku wybitnych dyrygentów. Każdy spektakl kończy się owacjami na stojąco i na długo zapada w pamięć widzów.

Zobacz również