czwartki lekkoatletyczneOSiRsport

Było mroźno, ale wszyscy dali radę! [foto]

Zakończył się pierwszy cykl reaktywowanych po dwudziestu latach Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych. Ostatnie tegoroczne spotkanie na stadionie im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy odbyło się w czwartek, 5 grudnia. Mimo mroźnej aury wystartowało 114 osób. W sumie, w przynajmniej w jednej edycji wzięły udział 202 osoby, a 114 wystąpiło w trzech lub czterech zawodach i w nagrodę za systematyczność zostało uhonorowanych pamiątkowym medalami.

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne to wspólna inicjatywa Świdnickiej Grupy Biegowej, Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Powiatowego Zrzeszenia LZS w Świdnicy i Urzędu Miejskiego w Świdnicy. W gronie sponsorów znaleźli się firmy: SONEL, Szkoła Spawania Wiktora Brydaka, Matex i JAKO, ZUPBADURA. Ci ostatni na grudniowe spotkanie ufundowali słodycze, którymi spora grupa Mikołajów i Śnieżynek częstowała młodych biegaczy.

Finał cyklu uświetnili swoją obecnością zastępy prezydent Świdnicy Szymon Chojnowski Jerzy Żadło, którzy nagradzali najlepszych. Wygrali tak naprawdę wszyscy, którzy włączyli się w tę inicjatywę, ale odnotujmy nazwiska zwycięzców poszczególnych kategorii. Byli nimi: Łucja TrzcińskaAlan Baran Piotr Filipowicz (2015 i młodsi), Martyna BrańkaFraniciszek PiekarzTomasz Strauss (2013-2014), Hanna SmalecJakub Piekarz (2011-2012), Maja DługołęckaStanisław Piekarz (2009-2010), Oloiwia BrańkaBłażej Nikoniuk (2007-2008), Martyna MarkiewiczMateusz Samek (2005-2006) oraz Kinga KubisztalPatryk Rzepecki (2002-2004). Martyna Brańka była jedyna zawodniczką, która wygrała wszystkie cztery swoje biegi!

W roku szkolnym 2019/2020 odbędą się dwa cykle po cztery spotkania każdy. Terminy spotkań: drugiego cyklu: czwartek – 05.03.2020, czwartek – 02.04.2020, czwartek – 07.05.2020, czwartek – 04.06.2020 – finał cyklu.

KLASYFIKACJA:
W kolejnych rubrykach: liczba punktów za start z 5.12, (liczba punktów ogółem), liczba startów w cyklu, miejsce w klasyfikacji generalnej.

60 metrów dziewcząt 20015 i młodsze:
Łucja Trzcińska 50 (199) 4 1
Kasia Janeczko 49 (194) 4 2
Maja Kosiorowska 48 (181) 4 4
Zosia Jarosz 47 (187) 4 3
Zuzia Sikora 46 (123) 3 9
Milena Smalec 45 (171) 4 6
Inga Sobol 44 (123) 3 9
Ewa Wełna 43 (172) 4 5
Milena Liszka 42 (131) 3 8
Iga Cierniak – (139) 3 7
Ola Antoniak – (89) 2 11
Kornelia Mikundo – (84) 2 12
Zola Budny – (50) 1 13
Antosia Stanecka – (49) 1 14
Nadia Budny – (42) 1 15
Kaja Michalska – (41) 1 16
Nina Lato – (40) 1 17
Zuzia Michalska – (38) 1 18
Inka Madej – (37) 1 19

60 metrów chłopców 2015 i młodsi:
Antoni Kraus 50 (150) 3 4
Kacper Babiarz 49 (148) 3 5
Antoni Piekarz 48 (140) 3 6
Alan Baran 47 (190) 4 1
Piotr Filipowicz 46 (190) 4 1
Wojciech Pyk 45 (45) 1 11
Mikołaj Kułakowski 44 (175) 4 3
Oskar Rozumkiewicz 43 (129) 3 7
Tymoteusz Gryka 42 (127) 3 8
Natan Skwierawski 41 (125) 3 9
Kacper Rewucki – (92) 2 10
Kamil Walczak – (45) 1 11
Oskar Jamruziński – (44) 1 13
Nikodem Lebioda – (44) 1 13
Wiktor Soiński – (39) 1 14

100 metrów dziewcząt 2013-2014:
Martyna Brańka 50 (200) 4 1
Natalia Amroży 49 (96) 2 10
Gabrysia Orleańska 48 (194) 4 2
Martyna Liszka 47 (186) 4 3
Iga Długołęcka 46 (177) 4 5
Maja Kulakowska 45 (178) 4 4
Pola Kosiorowska 44 (161) 4 8
Hania Tyndel 43 (170) 4 6
Jowita Skwierawska 42 (167) 4 7
Iza Majewska – (97) 2 9
Zuzia Zielińska – (93) 2 11
Antosia Cebo – (91) 2 12
Klara Lipecka – (78) 2 13
Jagoda Antoniak – (76) 2 14
Ania Szczepańska – (41) 1 15
Amelka Zarzecka – (41) 1 15
Maja Suchodolska – (39) 1 17
Hanna Kupiec – (39) 1 17
Julia Traczyńska – (36) 1 19
Zofia Pabel – (35) 1 20

100 metrów chłopców 2013-2014:
Franciszek Piekarz 50 (198) 4 1
Tomasz Strauss 49 (198) 4 1
Łukasz Wełna 48 (186) 4 4
Kajetan Dzien vel Rakoczy 47 (191) 4 3
Franciszek Mizuła 46 (184) 4 5
Wiktor Krukierek 45 (130) 3 8
Filip Kasperkiewicz 44 (124) 3 10
Wiktor Stawicki 43 (43) 1 17
Wiktor Rozumkiewicz 42 (126) 3 9
Kacper Nikoniuk 41 (167) 4 6
Krzysztof Marcjan 40 (159) 4 7
Wit Gładysz 39 (113) 3 11
Radosław Pazdur – (100) 3 12
Olivier Chlewicki – (91) 2 13
Jacek Barańczak – (46) 1 14
Aleksander Lipski – (45) 1 15
Maksymilian Sawa – (44) 1 16
Igor Bartczak – (42) 1 18
Stanisław Rolski – (42) 1 18
Mikołaj Babiarz – (39) 1 20
Piotr Zawadzki – (38) 1 21
Kacper Węgrzecki – (38) 1 21

200 metrów dziewcząt 2011-2012
Zosia Malczyk 50 (150) 3 3
Natalia Bienias 49 (146) 3 4
Hania Smalec 48 (187) 4 1
Maja Ćwik 47 (144) 3 5
Otylia Kraus 46 (139) 3 6
Nina Kistela 45 (184) 4 2
Zuzia Dorobek – (89) 2 7
Wiola Walendowska – (48) 1 8
Jagoda Perzowicz – (47) 1 9
Wiola Stefanowska – (46) 1 10
Zuzanna Tomczyk – (44) 1 11
Maria Mikołajczyk – (44) 1 11
Nadia Rawska – (43) 1 13

200 metrów chłopców 2011-2012
Beniamin Miedziński 50 (150) 3 7
Jakub Piekarz 49 (197) 4 1
Karol Walczak 48 (97) 2 14
Błażej Mikołajczyk 47 (143) 3 8
Kuba Migas 46 (137) 3 10
Paweł Gorlowski 45 (183) 4 2
Jan Korczyński 44 (178) 4 3
Fryderyk Miedziński 43 (128) 3 11
Miłosz Styczeń 42 (125) 3 12
Fabian Piotrowski 41 (123) 3 13
Kajetan Baran 40 (160) 4 5
Tymoteusz Skwierawski 39 (160) 4 5
Andrzej Skwierawski 38 (168) 4 4
Roch Gładysz 37 (73) 2 15
Igor Skirgajło – (138) 3 9
Dorian Rawski – (38) 1 16
Adrian Rawski – (35) 1 17

400 metrów dziewcząt 2009-2010
Ola Świerczek 50 (150) 3 6
Michalina Kozak 49 (194) 4 2
Maja Długołącka 48 (196) 4 1
Laura Mikołajczyk 47 (140) 3 7
Maja Kistela 46 (186) 4 3
Zofia Mikunda 45 (134) 3 8
Ola Szpytma 44 (170) 4 4
Magdalena Biała 43 (126) 3 10
Joanna Wicher 42 (157) 4 5
Martyna Wajda – (132) 3 9
Natasza Kowalczyk – (121) 3 11
Hania Wajda – (88) 2 12
Zuzanna Kupiec – (47) 1 13
Hania Szponik – (46) 1 14
Sara Grońska – (42) 1 15
Maja Pazdur – (41) 1 16
Natalia Morasiewicz – (41) 1 16
Hanna Konior – (38) 1 18
Maja Walendowska – (38) 1 19
Julia Trela – (36) 1 20

400 metrów chłopców 2009-2010
Robert Mikołajczyk 50 (150) 3 5
Stanisław Piekarz 49 (195) 4 1
Oskar Walewski 48 (191) 4 2
Szymon Smalec 47 (135) 3 7
Patryk Mizuła 46 (171) 4 3
Mateusz Biela 45 (128) 3 8
Szymon Wiśniewski 44 (168) 4 4
Wiktor Szustak – (139) 3 6
Krystian Grzybowski – (98) 2 8
Adam Jarosz – (93) 2 10
Mikołaj Światowy – (46) 1 11
Hubert Kurek – (45) 1 12
Oskar Biela – (45) 1 12
Dominik Muszewski – (44) 1 14
Mateusz Woźnica – (43) 1 15
Kacper Dzień vel Rakoczy – (42) 1 16
Piotr Konarski – (39) 1 17

800 metrów dziewcząt 2007-2008
Oliwia Brańka 50 (199) 4 1
Zuzanna Anusz 49 (178) 4 3
Kinga Mierlak 48 (138) 3 9
Maja Tomikowska 47 (182) 4 2
Ala Korczyńska 46 (175) 4 4
Jagoda Babiarz 45 (140) 3 8
Wiktoria Szychowska 44 (175) 4 4
Adela Zaręba 43 (123) 3 10
Emilia Konarska 42 (78) 2 14
Wiktoria Molinska 41 (161) 4 6
Basia Biela 40 (113) 3 12
Martyna Budzyń – (146) 3 7
Klaudia Wajda – (143) 3 8
Hanna Anusz – (114) 3 11
Wiktoria Błądzińska – (89) 2 13
Zuzia Lebioda – (78) 2 14
Laura Konior – (75) 2 16
Julia Polaczek – (46) 1 17
Nicola Wojtowicz – (41) 1 18

800 metrów chłopców 2007-2008
Błażej Nikoniuk 50 (199) 4 1
Dorian Pyk 49 (196) 4 2
Jeremi Skwierawski 48 (188) 4 3
Oscar Zych 47 (142) 3 4
Nikodem Nowakowski 46 (93) 2 7
Hubert Mikołajczyk 45 (139) 3 5
Wiktor Terka 44 (133) 3 6
Wiktor Zieliński – (90) 2 8
Szymon Dorobek – (86) 2 9
Kacper Sochacki – (47) 1 10
Borys Szopa – (45) 1 11
Wojtek Wyszyński – (43) 1 12

1000 metrów dziewcząt 2005-2006
Martyna Markiewicz 50 (199) 4 1
Pola Rosiak 49 (147) 3 4
Oliwia Gryga 48 (189) 4 2
Lena Szymczak 47 (189) 4 3
Hania Świerczek – (97) 2 5
Zuzia Gawrylyszyn – (91) 1 6
Malwina Kózka – (47) 1 7

1000 metrów chłopców 2005-2006
Adam Wróblewski 50 (150) 3 5
Jakub Greinert 49 (145) 3 6
Mateusz Samek 48 (195) 4 1
Kuba Janik 47 (136) 3 8
Kuba Kierul 46 (189) 4 2
Mikołaj Szpytma 45 (183) 4 3
Adrian Nizio 44 (86) 2 10
Dorian Augustyniak 43 (175) 4 4
Daniel Szychowski 42 (127) 3 9
Mikołaj Dębosz 41 (41) 1 13
Brajan Bryk – (143) 3 7
Krzysztof Wyszyński – (49) 1 11
Adrian Nizio – (42) 1 12

1200 metrów dziewcząt 2002-2004
Alicja Klag 50 (150) 3 2
Kinga Kubisztal 50 (198) 4 1
Karina Biedroń 50 (146) 3 3
Emilia Jabłońska – (48) 1 4
Roksana Łeńska – (48) 1 4

1200 metrów chłopców 2002-2004
Patryk Rzepecki 50 (197) 4 1
Igor Kańczuga 49 (192) 4 2
Kuba Włodarczyk 48 (188) 4 3
Karol Walichnowski – (100) 2 4
Wiktor Galimski – (97) 2 5

foto: Daniel Gębala
OSiR Świdnica

Zobacz również