adopcjaFMP Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy

Bil i Lizbona szukają nowych domów

Temperamentna Lizbona i ufny wobec ludzi Bil. Przedstawiamy kolejnych podopiecznych świdnickiego schroniska, którzy z utęsknieniem wyczekują na swój nowy dom.

Lizbona

Lizbona to młoda suczka o temperamencie terriera. Jej wygląd niech nie będzie dla Państwa mylący – mimo maślanych oczu i pozornie spokojnej naturze, to prawdziwa, uparta i pewna siebie terrierka. Lizbona jest bardzo łagodna w stosunku do ludzi. Lubi kontakt z człowiekiem i bardzo cieszą ją spacery. Potrzebuje mnóstwo ruchu i zajęcia, gdyż jej natura wymaga tyle uwagi. Lubi spacery, lubi też nosić zabawki w pysku. Znudzona organizuje sobie rozrywkę – przesuwa nosem miskę. Lizbona stara się utrzymać czystość, zdarzało jej się rozgryźć kocyk. Akceptuje psy, koty goni.

Bil jest niewidomy. Początkowo bardzo wycofany, kulący się w kącie, obecnie nabrał śmiałości i poznał otoczenie, po którym porusza się z niezwykłą sprawnością.Bil ufa swoim opiekunom i bardzo lubi spacery. Jest ostrożny w pierwszym kontakcie, rzeklibyśmy, że nieufny, ale po chwili zyskuje odwagę, by dać się głaskać i kochać. To łagodny w stosunku do ludzi pies. Bil boi się innych zwierząt, więc szukamy mu domu bez nich – w charakterze jedynaka. Polecany do domu ze starszymi dziećmi, potrzebuje spokoju, boi się hałasów. Bil jest psem nadpobudliwym. Z emocjami w stresie schroniska radzi sobie poprzez szczekanie, a także konsumpcję własnego posłania… Wychodząc na spacer zdarza mu się gryźć smycz. Zaakceptuje tylko psa bardzo wyrozumiałego. Dotychczas spacerował tylko z jedną suczką, która była niezwykle cierpliwa i nie obawiała się gwałtowności Bila. Pies nie widzi i czworonogi źle odczytują jego intencje, a sam Bil robi się nadto podekscytowany w otoczeniu psa. Do domu z kotami się zupełnie nie nadaje. Ideałem byłby dom z podwórkiem. To pies, który dużo czasu zamiast w budynku spędza na wybiegu, dodatkowo nie zachowuje zbytnio czystości, co mogłoby stanowić problem w warunkach mieszkaniowych.

FMP Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy

Zobacz również