Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicyświdnicatydzień bibliotekwystawy

Biblioteka zaprasza na wystawy plenerowe [foto]

Działalność kulturalna w dobie pandemii nie jest łatwa, ale nie niemożliwa. Udowadniają to pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy, którzy zapraszają świdniczan na cykl wystaw plenerowych. Można je oglądać na skwerze z dzikami obok siedziby biblioteki.

Wystawy plenerowe będą prezentowane do końca sierpnia, w cyklu miesięcznym. – W ramach Tygodnia Bibliotek, który odbywa się w dniach od 8 do 15 maja, zapraszamy do odwiedzenia wystawy plenerowej pt.: “Biblioteka wczoraj, dziś, jutro”. Ta nieco sentymentalna podróż przez historię naszej placówki prezentowana jest na skwerze “Z Dzikami” obok budynku głównego biblioteki – mówi Katarzyna Poznańska – kierownik Wypożyczalni Naukowej i Czytelni Czasopism.

Wystawę można oglądać do końca tygodnia, a już od poniedziałku 18 maja do końca miesiąca będzie można podziwiać kolejną pn. „Świdnickie środowisko literackie. Poeci.” Wystawa stworzona została przy okazji I Biesiady Poetyckiej organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy. Przedstawia wybrane sylwetki świdnickich poetów, m.in. Tamarę Hebes, Teresę Wagilewicz czy Barbarę Elmanowską.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek to święto obchodzone od 1985 roku. Pierwszy raz święto to zostało przeniesione do wirtualnej rzeczywistości. Bibliotekarze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy, w trudnym dla instytucji kultury okresie dołączyli do grona innych bibliotekarzy i w miarę swoich możliwości przenoszą swoją działalność do sieci. Zachęcają też do bieżącego obserwowania:
głównego fanpage biblioteki,
fanpage Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży,
fanpage Wypożyczalni Naukowej i Czytelni Czasopism,
fanpage Filii nr 2 i korzystanie z treści, szczególnie w nadchodzącym Tygodniu Bibliotek

Dodaj komentarz

Zobacz również