apis jędrzychowicedabro bau polonia-stal świdnicaIV liga dolnośląska

Będzie baraż! Dabro-Bau Polonia-Stal powalczy o III ligę

Mistrz IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej Apis Jędrzychowice będzie rywalem Dabro-Bau Polonii-Stal Świdnica w barażu, którego stawką będzie awans do III ligi! Decydujący dwumecz ma się odbyć na przełomie czerwca i lipca.

W momencie przerwania rozgrywek IV ligi, na wschodzie pierwsze miejsce zajmowali podopieczni Rafała Markowskiego, a na zachodzie Apis Jędrzychowice. Wobec obecnej sytuacji epidemicznej nie wiadomo było jakie decyzje podejmą władze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Ostatecznie ustalono, że o awansie do III ligi zadecyduje baraż. Według wstępnych ustaleń spotkania zaplanowano na 27 czerwca i 1 lipca. Gospodarza pierwszego meczu wskaże losowanie.

Zarząd Dolnośląskiego ZPN podjął uchwałę regulującą oficjalny koniec sezonu w prowadzonych ligach i klasach. Są awanse, ale bez spadków. Rozegrane zostaną mecz/mecze barażowe oraz rozgrywki PP. Nowy sezon początek sierpnia. Szczegółowe informacje dotrą jutro do klubów. Drużyna, która zweryfikuje swoje możliwości sportowe i finansowe i zrezygnuje z gry w lidze lub klasie w której do tej pory występowała a zgłosi to do 15.06 będzie mogła zagrać o klasę niżej. – poinformował na swoim facebookowym profilu prezes DZPN i wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski.

Dodaj komentarz

Zobacz również