angielskibibliotekaLeokadia Kasprzyckaświdnicawarsztaty

Angielski im nie straszny (foto)

Za nimi cztery spotkania z językiem angielskim. Świdniczanka, nauczycielka Leokadia Kasprzycka zaprosiła absolwentów klas 8. i uczniów szkół średnich na bezpłatne lekcje angielskiego. – Był to bardzo dobrze wykorzystany czas, oby więcej takich spotkań – mówią uczniowie.

Ostatnie zajęcia odbyły się we wtorek 28 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej. – Od 30 lat uczę w szkole i tęskniłam już za zajęciami twarzą w twarz. Dlatego zaproponowałam cykl tych spotkań. Grupa była bardzo fajna, zorganizowana. Dobrze mi się z nimi pracowało i przerobiliśmy ogromny zakres materiału, od czasów po mowę zależną i stronę bierną, która sprawia uczniom sporo trudności – mówi Leokadia Kasprzycka.

Uczniowie sprawili nauczycielce ogromną niespodziankę, dziękując za poświęcony im czas i pomysł prowadzenia zajęć.

Lekcje były bezpłatne.

Komentarze uczestników warsztatów:

Zuza, II LO: Nie był to zmarnowany czas. Te lekcje dużo mi dały. Podszkoliłam dzięki nim swój angielski.

Patrycja, I LO: Bardzo dużo dały mi te zajęcia. Aż tyle materiału nigdy nie mieliśmy na lekcjach w szkole, gdzie poznawaliśmy ogólne zasady pisowni. Tu wszystko było bardziej szczegółowe. Teraz łatwiej będzie mi posługiwać się językiem angielskim.

Igor, II LO: To dobra okazja, by podtrzymać kontakt z językiem i przypomnieć sobie to wszystko, o czym się zapomniało.

Wiktoria, I LO: Lekcje były bardzo przydatne. Poznaliśmy szczegółowo gramatykę, ćwicząc na konkretnych przykładach i materiałach dodatkowych przesyłanych za pośrednictwem facebooka. W miłej atmosferze uczyliśmy się angielskiego od strony praktycznej, a nie suchych przykładów.

Anita, I LO: Lekcje bardzo mi się podobały. Zmobilizowałam się do nauki w wakacje i uporządkowałam angielską gramatykę, która wcześniej nie była przekazywana tak przejrzyście.

Maja, tegoroczna absolwentka SP 1: Zajęcia bardzo przydatne, mogłoby być więcej takich.

Oskar, tegoroczny absolwent SP 1: Warsztaty były doskonałym oderwaniem od komputera, a także bardzo dobrym przygotowaniem do szkoły średniej.

foto: A. Komaniecka

Dodaj komentarz

Zobacz również