alchemia teatralna tvswidnica

Alchemia teatralna tv: kobiety o kobietach

Wyjątkowe kobiety i trzy niezwykłe opowieści – Alchemia teatralna tv zaprasza na najnowszy cykl „TryptyK. Trzy kobiety i trzy historie”.

Sytuacja epidemiologiczna wymusiła na wielu instytucjach przeniesienie działalności do internetu. W ten sposób powstał projekt Alchemia teatralna tv. W trzy sierpniowe poniedziałki zobaczymy wyjątkowe efekty tych działań.

Dotychczas powstały cztery odcinki serii w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego (Kiedy byłem mały, Stroicielu Świata, rozstrój ten Instrument do końca, bo dostanę rozstroju nerwowego!, Wiersze o miłości, Śmierć),do udziału w którym zaproszono wszystkich Alchemików Małych i Dużych, którzy stali na deskach świdnickiej sceny w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Wszystkie zrealizowane dotąd filmy można obejrzeć na https://alchemiateatralna.pl/o-projekcie/prezentacje/

Teraz czas na kolejną odsłonę działań alchemicznych nawiązujących do tradycji teatru telewizji. Tym razem będzie to TryptyK. Trzy kobiety i trzy historie. Monologi znanych postaci literackich: Telimeny z Pana Tadeusza A. Mickiewicza, Matki Joanny z opowiadania J. Iwaszkiewicza i Maszy z Mojego życia. Opowieści prowincjonalnej A. Czechowa zinterpretują Angelika Jaśkiewicz, Bożena Kuźma oraz Teresa Wagilewicz.

W sierpniowe poniedziałki (3, 10 i 17 VIII) o godzinie 18.00 ukażą się trzy wyjątkowe opowieści, które będzie można zobaczyć na stronie www.alchemiateatralna.pl, www.sok.com.pl, na fanpage’ach na portalu Facebook oraz kanale YouTube Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Projekt Alchemia teatralna dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz

Zobacz również