II memoriał grzegorza solarzapiłka nożna

Akademia Piłkarska Reissa Poznań wygrywa po raz drugi [foto/wideo]

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań zwycięzcami drugiej edycji Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza. Tym samym poznaniacy obronili tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem. Drugie miejsce dla Karkonoszy Jelenia Góra, a miejsce na podium uzupełnili gospodarze Polonia-Stal Świdnica. Przypomnijmy, że w turnieju wzięło udział łącznie 11 zespołów z całej Polski oraz jedna ekipa z Czech.

Do rywalizacji przystąpiło dwanaście drużyn, które przydzielono do dwóch grupo po sześć zespołów. W grupach zmagania toczyły się systemem “każdy z każdym”, a każda z ekip rozegrała po pięć spotkań w wymiarze czasowym 25 minut każde.  Pierwsze trzy zespoły z każdej z grup awansowały do Ligi Mistrzów, natomiast drużyny z miejsc 4-6 utworzyły Ligę Europy. Rezultaty pomiędzy zainteresowanymi drużynami z pierwszego etapu zostały przepisane, a każda z ekip rozegrała kolejne trzy pojedynki.

Klasyfikacje końcowe
Liga Mistrzów:
1. Akademia Piłkarska Reissa Poznań
2. Karkonosze Jelenia Góra
3. Polonia-Stal Świdnica
4. Łużyce Lubań
5. Górnik Nowy Miasto Wałbrzych
6. Polonia Nysa

Liga Europy:
1. Akademia Piłkarska Dzierżoniów
2. Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego Warszawa
3. MKS Żory I
4. Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec
5. MKS Żory II
6. TJ Cerveny Kostelec

Najlepszy zawodnik turnieju:
Igor Jopek (Akademia Piłkarska Reissa Poznań)

Najlepszy bramkarz turnieju:
Bartosz Kowalczyk (Karkonosze Jelenia Góra)

Najlepszy strzelec turnieju:
Paweł Janowski (Akademia Piłkarska Reissa Poznań)

Najlepsi zawodnicy swoich drużyn:
Kamil Grzelak (Akademia Piłkarska Dzierżoniów)
Adam Strawa (Akademia Piłkarska Reissa Poznań)
Bartosz Emmel (Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego Warszawa)
Mateusz Cegliński (Karkonosze Jelenia Góra)
Adam Kaspar (TJ Cerveny Kostelec)
Krystian Pilarczyk (Łużyce Lubań)
Hubert Kulpa (Polonia Nysa)
Sebastian Francus (Górnik Nowe Miasto Wałbrzych)
Szymon Gorol (MKS Żory I)
Patryk Zdunek (MKS Żory II)
Bartosz Kołodziej (Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec)
Hubert Pawlik (Polonia-Stal Świdnica)

Wyniki wszystkich spotkań i strzelcy goli:

  1. mecz: Polonia-Stal Świdnica – MKS Żory II (2:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Bartosz Dudzic
    2:0 – Aleksander Jarosz
  2. mecz: Karkonosze Jelenia Góra – Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec (4:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Jakub Pakosz
    2:0 – Bartosz Szywała
    3:0 – Marcel Kosiorek
    4:0 – Bartosz Szywała
  3. mecz: Akademia Piłkarska Reissa Poznań – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych (0:0 KONIEC MECZU)
  4. mecz: Polonia Nysa – Łużyce Lubań (0:2 KONIEC MECZU)
    0:1 – Igor Wójtowicz
    0:2 – Patryk Juszczyk
  5. mecz: MKS Żory I – Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec (4:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Filip Kozłowski
    2:0 – Filip Kozłowski
    3:0 – gol samobójczy
    4:0 – Kacper Figołuszka
  6. mecz: Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego Warszawa – Polonia-Stal Świdnica (0:0 KONIEC MECZU)
  7. mecz: TJ Cerveny Kostelec – Karkonosze Jelenia Góra (1:3 KONIEC MECZU)
    0:1 – Jakub Pakosz
    0:2 – Marcel Kosiorek
    0:3 – Jakub Pakosz
    1:3 – Adam Kaspar
  8. mecz: Polonia Nysa – MKS Żory II (3:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Filip Wolak
    2:0 – Tymoteusz Należny
    3:0 – Hubert Kulpa
  9. mecz: Akademia Piłkarska Reissa Poznań – MKS Żory I (0:0 KONIEC MECZU)
  10. mecz: Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego Warszawa – Łużyce Lubań (0:1 KONIEC MECZU)
    0:1 – Krystian Pilarczyk
  11. mecz: TJ Cerveny Kostelec – Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec (3:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Adam Kaspar
    2:0 – Matej Pulker
    3:0 – Dan Gaisler
  12. mecz: Akademia Piłkarska Dzierżoniów – Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego Warszawa (1:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Natan Krzyczmonik
  13. mecz: Akademia Piłkarska Reissa Poznań – TJ Cerveny Kostelec (3:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Mateusz Kowalewski
    2:0 – Michał Smoczyński
    3:0 – Michał Smoczyński
  14. mecz: Polonia-Stal Świdnica – Łużyce Lubań (1:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Wiktor Duda
  15. mecz: MKS Żory I – Karkonosze Jelenia Góra (0:1 KONIEC MECZU)
    0:1 – Maciej Legucki
  16. mecz: Polonia Nysa – Akademia Piłkarska Dzierżoniów (1:2 KONIEC MECZU)
    0:1 – Jan Mierzejewski
    1:1 – Norbert Matyjasik
    1:2 – Kamil Grzelak
  17. mecz: Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec (5:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Bruno Augun
    2:0 – Sebastian Francus
    3:0 – Łukasz Raciniewski
    4:0 – Bruno Augun
    5:0 – Bruno Augun
  18. mecz: MKS Żory II – Łużyce Lubań (1:2 KONIEC MECZU)
    1:0 – Wojciech Soboń
    1:1 – Krystian Pilarczyk
    1:2 – Krystian Pilarczyk
  19. mecz: Polonia-Stal Świdnica – Polonia Nysa (1:3 KONIEC MECZU)
    0:1 – Michał Olszewski
    0:2 – Tymoteusz Należny
    0:3 – Łukasz Oleksyk
    1:3 – Aleksander Jarosz
  20. mecz: Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Karkonosze Jelenia Góra (1:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Sebastian Francus
  21. mecz: MKS Żory I – TJ Cerveny Kostelec (1:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Mikołaj Włodarczyk
  22. mecz: Akademia Piłkarska Dzierżoniów – Łużyce Lubań (1:2 KONIEC MECZU)
    0:1 – Kamil Tomkiewicz
    0:2 – Hubert Hormański
    1:2 – Kamil Grzelak
  23. mecz: MKS Żory II – Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego Warszawa (0:3 KONIEC MECZU)
    0:1 – Adrian Ryfka
    0:2 – Adrian Ryfka
    0:3 – Adrian Ryfka
  24. mecz: Akademia Piłkarska Reissa Poznań – Karkonosze Jelenia Góra (1:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Igor Jopek
  25. mecz: MKS Żory I – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych (2:2 KONIEC MECZU)
    1:0 – Franciszek Burzan
    1:1 – Sebastian Francus
    1:2 – Bruno Augun
    2:2 – trafienie samobójcze
  26. mecz: Polonia-Stal Świdnica – Akademia Piłkarska Dzierżoniów (1:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Gracjan Szachniewicz
  27. mecz: Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego Warszawa – Polonia Nysa (0:0 KONIEC MECZU)
  28. mecz: Akademia Piłkarska Reissa Poznań – Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec (11:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Jakub Ziółkowski
    2:0 – Igor Jopek
    3:0 – Paweł Janowski
    4:0 – Dawid Ziółkowski
    5:0 – Dawid Ziółkowski
    6:0 – Paweł Janowski
    7:0 – Paweł Janowski
    8:0 – Paweł Janowski
    9:0 – Michał Smoczyński
    10:0 – Jakub Ziółkowski
    11:0 – Igor Jopek
  29. mecz: Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – TJ Cerveny Kostelec (1:1 KONIEC MECZU)
    1:0 – Olivier Łabiak
    1:1 – Matej Tichy
  30. mecz: Akademia Piłkarska Dzierżoniów – MKS Żory II (0:2 KONIEC MECZU)
    0:1 – Kamil Kwiatkowski
    0:2 – Kamil Kwiatkowski

II FAZA TURNIEJU

  1. mecz: MKS Żory II – TJ Cerveny Kostelec (2:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Wojciech Soboń
    2:0 – Wojciech Soboń
  2. mecz: Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec – Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego Warszawa (2:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Jacek Garmider
    2:0 – Błażej Nowak
  3. mecz: Akademia Piłkarska Dzierżoniów – Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec (1:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Jan Mierzejewski
    2:0 – Dawid Kuzyk
    2:1 – Błażej Nowak
  4. mecz: MKS Żory I – MKS Żory II (1:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Franciszek Burzan
  5. mecz: Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Polonia Nysa (0:0 KONIEC MECZU)
  6. mecz: Polonia-Stal Świdnica – Karkonosze Jelenia Góra (1:2 KONIEC MECZU)
    1:0 – Bartosz Dudzic
    1:1 – Wojciech Kania
    1:2 – Mateusz Cegliński
  7. mecz: MKS Żory I – Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego Warszawa (0:2 KONIEC MECZU)
    0:1 – Filip Witrowski
    0:2 – Adrian Ryfka
  8. mecz: Akademia Piłkarska Dzierżoniów – TJ Cerveny Kostelec (1:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Natan Krzyczmonik
  9. mecz: Akademia Piłkarska Reissa Poznań – Polonia Nysa (5:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Michał Smoczyński
    2:0 – Igor Jopek
    3:0 – Igor Jopek
    4:0 – Igor Jopek
    5:0 – Paweł Janowski
  10. mecz: Karkonosze Jelenia Góra – Łużyce Lubań (4:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Marcel Kosiorek
    2:0 – Marcel Kosiorek
    3:0 – Igor Zemlak
    4:0 – Bartosz Szywała
  11. mecz: MKS Żory II – Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec (0:1 KONIEC MECZU)
    0:1 – Bartek Kołodziej
  12. mecz: Akademia Piłkarska Reissa Poznań – Polonia-Stal Świdnica (0:0 KONIEC MECZU)
  13. mecz: Łużyce Lubań – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych (1:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Hubert Hormański
  14. mecz: TJ Cerveny Kostelec – Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego Warszawa (1:2 KONIEC MECZU)
    0:1 – Paweł Starowiejski
    0:2 – Adrian Ryfka
    1:2 – trafienie samobójcze
  15. mecz: MKS Żory I – Akademia Piłkarska Dzierżoniów (0:5 KONIEC MECZU)
    0:1 – Jan Mierzejewski
    0:2 – Kamil Grzelak
    0:3 – Kacper Szeremeta
    0:4 – Tomasz Borowski
    0:5 – Tomasz Borowski
  16. mecz: Karkonosze Jelenia Góra – Polonia Nysa (0:0 KONIEC MECZU)
  17. mecz: Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Polonia-Stal Świdnica (0:1 KONIEC MECZU)
    0:1 – Gracjan Szachniewicz
  18. mecz: Akademia Piłkarska Reissa Poznań – Łużyce Lubań (5:0 KONIEC MECZU)
    1:0 – Paweł Janowski
    2:0 – Paweł Smoczyński
    3:0 – Jakub Ziółkowski
    4:0 – Paweł Smoczyński
    5:0 – Paweł Janowski

W uroczystej ceremonii zakończenia turnieju wzięła udział najbliższa rodzina śp. trenera Grzegorza Solarza, wiceprezydent Świdnicy Jerzy Żądło, a także p.o. dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jan Czałkiewicz. Wszystkie zespoły biorące udział w memoriale otrzymały pamiątkowe medale, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Pod  jego skrzydłami wychowało się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie…

foto: Daniel Gębala

wideo: Mariusz Ordyniec

Dodaj komentarz

Zobacz również