9°C Świdnica
mojaswidnica.pl

Polecamy

8. RST Półmaraton Świdnicki przeszedł do historii! [BARDZO dużo zdjęć]

Dopisała pogoda i fantastyczna frekwencja. Za nami 8. RST Półmaraton Świdnicki. Królem dzisiejszej trasy został Andrzej Witek z Wrocławia. W sumie na trasie pojawiło się blisko 1400 zawodników.

Tradycyjnie już zmagania zainaugurowali najmłodsi biegacze. Na trasach przygotowanych przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy, od rana odbywały się biegi „Zanim dorosnę do maratonu”. Łącznie na starcie zameldowało się przeszło kilkuset młodziutkich adeptów biegania.

Starty najmłodszych dostarczyły mnóstwo emocji.

Natomiast w samo południe na bieżni stadionu im. Janusza Kusocińskiego zameldowali się śmiałkowie, którzy musieli zmierzyć się z dystansem półmaratonu oraz „dzikiej piątki”. Z krótszym dystansem najszybciej poradził sobie Jakub Pawiłojć (17:36). Drugie miejsce zajął Łukasz Dyczkowski (17:55), a trzecie Sergiusz Solarski (18:03). Łącznie pięciokilometrową trasę pokonało 255 osób.

Jakub Pawiłojć przekraczający linię mety na dystansie 5 kilometrów.

Zdecydowanym zwycięzcą 8. RST Półmaratonu Świdnickiego z czasem 1:08:41 został wrocławianin Andrzej Witek. Jako drugi finiszował Jacek Stadnik (1:12:14). Natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Kamil Mańkowski (1:12:55). Wśród pań najszybciej trasę przebiegła reprezentantka Świdnickiej Grupy Biegowej – Sonia Rozumkiewicz (1:24:12). Tuż za nią finiszowała Anna Czerw (1:25.28). Trzecie miejsce przypadło w udziale Magdaleny Bednarczyk (1:26.01). W sumie ponad 21 kilometrową trasę pokonało dziś 1131 śmiałków.

Andrzej Witek – zwycięzca 8. RST Półmaratonu Świdnickiego.

Szczegółowe wyniki 8. RST Półmaratonu Świdnickiego dostępne są na TUTAJ.

Organizatorami wydarzenia byli: Fundacja WroActiv oraz samorządy: Miasto Świdnica, Powiat Świdnicki i Gmina Wiejska Świdnica.