policjazatrzymanie

2 wypadki i 10 kolizji w miniony weekend

Świdnicka policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Zmienna pogoda, mokra, śliska nawierzchnia sprzyja niebezpiecznym zdarzeniom drogowym. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Uwaga na pieszych! Każdego dnia przyczyną wypadków, kolizji, do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura, niedostosowanie przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. W miniony weekend, tj. od 4 stycznia  do 6 stycznia, na terenie powiatu świdnickiego doszło do 10 kolizji oraz 2 wypadków drogowych. 

Na terenie naszego powiatu w miniony weekend tj. 5 stycznia doszło  do 2 wypadków drogowych w miejscowości Piotrowice Świdnickie oraz Tworzyjanów. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzą czynności w w/w sprawach, ustalane są okoliczności zdarzeń.

Świdnicka policja do wszystkich kierujących o ostrożność i dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków i natężenia ruchu na drogach. Szczególną ostrożność zachowajmy również w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Pieszych natomiast prosimy o noszenie elementów odblaskowych, a przed wejściem na przejście dla pieszych upewnienie się, że mogą bezpiecznie przejść na druga stronę – informuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP Świdnica.

 

Zobacz również