interwencjeStraz Miejska

130 interwencji strażników

Nadużywanie alkoholu, porzucone kocięta – w minionym tygodniu strażnicy miejscy zrealizowali 130 interwencji.

Wybrane interwencje w okresie 13.09-19.09.2019 r.

13.09.2019r. godz. 6.25 – operator monitoringu wizyjnego zgłosił, iż w Rynku kobieta w podeszłym wieku wysypała dużą ilość chleba, a następnie wyrzuciła pustą reklamówkę. Osoby, które dokarmiają ptaki w ten sposób, są nieświadome krzywdy, jaką im wyrządzają. Pieczywo zdecydowanie szkodzi ptakom. Skruszona kobieta została pouczona i jednocześnie uświadomiona o konsekwencjach zaśmiecania terenów publicznych chlebem. Gołębie nie zjadają w całości wyrzuconego pieczywa, które staje się pokarmem dla wielu szkodników.

13.09.2019r. godz. 9.50 – zgłoszenie napłynęło od ekipy sprzątającej plac Grunwaldzki. Dotyczyło mężczyzny, który swoim skandalicznym zachowaniem i zaczepkami utrudniał prace. Używał słów wulgarnych w stosunku do pracujących kobiet oraz ubliżał im. Na miejscu patrol Straży Miejskiej ukarał ulicznego zadymiarza mandatem karnym.

13.09.2019r. godz. 13.15 – do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie od kobiety, o tym, że w kartonie nad rzeką, znajdują się trzy porzucone kocięta. Trzynastego w piątek okazałby się tragiczny dla zaledwie tygodniowych młodych, gdyby nie mieszkanka Świdnicy, która akurat spacerowała w tym miejscu. Bestialskie zachowanie człowieka mogło doprowadzić do okrutnej, powolnej śmierci maleństw. Pozostawione w kartonowej „klatce” bez jedzenia i picia, umierałyby w męczarniach przez kilka dni. Jeśli zdarzy się niekontrolowane powiększenie kociej lub psiej rodziny, schronisko dla zwierząt w Świdnicy pomaga znaleźć nowy dom dla młodych. Ponadto w przypadku dorosłego – płodnego zwierzęcia, można uzyskać skierowanie na sterylizację. Wszelkie informacje udziela biuro schroniska. Skierowanie objęte jest dofinansowaniem, a końcowa cena za zabieg zależy m.in. od wielkości zwierzaka.  Znalezione nad rzeką młode otrzymały azyl w schronisku.

14.09.2019r. godz. 19.17 – kolejne zgłoszenie dotyczyło rzekomego spalania śmieci przy ul. Ofiar Oświęcimskich, w wyniku czego nastąpiło mocne zadymienie okolicy. Na miejscu patrol skontrolował podwórze. Okazało się, że dym wydobywał się na skutek rozpalania przydomowej wędzarni.

19.09.2019r. godz. 8.18 – dyżurny przyjął zgłoszenie od pracownika TBS, że na klatce schodowej przy ul. Jałowcowej leży mężczyzna i utrudnia przejście. Na miejscu patrol zastał siedzącego na schodach bezdomnego, który prosił o pomoc. Mężczyzna niedawno wyszedł ze szpitala, ale mimo wszystko nadal miał problemy z chorymi nogami, przez co nie mógł się poruszać o własnych siłach. Patrol pomógł mężczyźnie i przewiózł go do schroniska św. Brata Alberta.

18.09.2019r. godz. 12.07 – do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie dotyczące kobiety, która spożywała alkohol na ławce w Rynku. Owa dama zdecydowanie przesadziła z ilością trunku, gdyż przed przybyciem patrolu spadła z ławki. Kobieta dowiedziała się również, iż takie zachowanie jest niedopuszczalne i kończy się nałożeniem kary grzywny.

Zobacz również