gmina Świdnicastulatek

100 lat Pana Józefa (foto)

Mieszkańcy Lutomi Górnej mają szczególne powody do dumy. To właśnie ta miejscowość może pochwalić się kolejnym stulatkiem. 23 stycznia swój wyjątkowy jubileusz obchodził pan Józef Stasiuk.

Urodził się w miejscowości Kołomyja, obecnie to miasto na zachodniej Ukrainie, w obwodzie iwanofrankowskim. Do Świdnicy przybył w latach 60. XX wieku. W gminie Świdnica mieszka od ponad 30 lat. Jest szczęśliwym ojcem 3 córek, 1 wnuka, 1 wnuczki i 2 prawnuków. Pan Józef przez wiele lat pracował w Świdnickiej Fabryce Mebli. Bliskie jego sercu były też kulinaria, stąd też własna działalność w dziedzinie gastronomii.

Z życzeniami do pana Józefa w dniu urodzin przybyli: wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, radna Rady Gminy Lucyna Mroczek, rzecznik prasowy Janusz Waligóra, sołtys sołectwa Lutomia Górna Wiesław Rymarz, przewodniczący rady sołeckiej Przemysław Dziagacz, a także Barbara Monarcha, kierownik inspektoratu ZUS w Świdnicy.

Składając życzenia z okazji wyjątkowego jubileuszu wójt gminy Świdnica życzyła panu Józefowi zdrowia, radości, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności na każdy dzień życia. Przekazała również listy gratulacyjne z okazji 100. rocznicy urodzin z Kancelarii Premiera Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obrembskiego.

Pytając o receptę na długowieczność – córka jubilata żartobliwie mówiła, że za tym kryją się wycieczki i śpiew, bo tatuś bardzo lubi podróżować i śpiewać. – Jak w trudnych czasach wystarczało pieniędzy na paliwo to była ogromna radość. W ubiegłym roku byliśmy na dwóch wycieczkach, ale w poprzednich latach było ich zdecydowanie więcej – podkreślała pani Elżbieta.

W gminie Świdnica pan Józef jest pierwszym mężczyzną, który świętuje setne urodziny, a 6 mieszkańcem w dotychczasowej historii gminy.

Zobacz również