100-latkajubileuszurodziny

Życzyli dwustu lat pani Teresie!

Setne urodziny w czwartek, 12 września świętowała świdniczanka Teresa Kończok. Rodzina, przyjaciele, przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska życzyli szacownej jubilatce kolejnych stu lat w czasie uroczystości urodzinowych.

Teresa Kończok urodziła się 12 września 1919 r. w Bralinie w powiecie kępińskim  w województwie wielkopolskim. Miała dwójkę rodzeństwa. Do 1946 r. mieszkała w swojej rodzinnej miejscowości, gdzie najpierw uczyła się, a następnie pracowała w gospodarstwie rolnym rodziców. W 1947 r. zawarła związek małżeński z Panem Józefem Kończokiem. W tym samym roku Państwo Kończok przyjechali do Świdnicy i zamieszkali w miejscu, w którym szacowna jubilatka mieszka do dziś. Pan Józef podjął pracę w drukarni, a Pani Teresa zajmowała się wychowywaniem córki i prowadzeniem domu. W 2007 r. małżeństwo obchodziło diamentową rocznicę ślubu. Obecnie jest pod troskliwą opieką córki Reginy, która jest mieszkanką Świdnicy.

Serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i wielu lat w zdrowiu oprócz rodziny i przyjaciół, życzyli jubilatce prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich, Wiesław Pietrzyk oraz przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Barbara Monarcha i Krystyna Bolek.

Prezydent Świdnicy przekazała na ręce jubilatki list gratulacyjny od wojewody dolnośląskiego, a także kwiaty, życzenia i nagrodę okolicznościową od miasta. Powód do świętowania był podwójny, ponieważ wnuczka Monika wraz ze swoim mężem Andrzejem w przeddzień urodzin babci obchodzili rocznicę dwudziestolecia ślubu.

Teresa Kończok jest babcią jednej wnuczki i prababcią dwójki prawnucząt Szymona i Aleksandry, których zawsze wspiera dobrą radą.

Foto: W. Bąkiewicz/UM w Świdnicy

Zobacz również