piłka nożnasilesian cupturniej

Znamy zwycięzców Silesian Cup (foto/wideo)

Blisko 50 drużyn z Polski, Czech, Rosji, Ukrainy i Estonii, w pięciu kategoriach wiekowych walczyło o laur zwycięstwa w XIV edycji Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup. Przez cztery dni młodzi piłkarze prezentowali swoje nieprzeciętne umiejętności. 

Tegoroczne piłkarskie święto odbyło się w cieniu tragedii. 2 sierpnia w czasie towarzyskiego meczu zmarł 44-letni trener zespołu drużyny z Gliwic. W ostatnim dniu, w sobotę 3 sierpnia, wszystkie mecze poprzedzono minutą ciszy.

 

Klasyfikacja końcowa Turnieju

Kategoria wiekowa U-9:
1. UKS SMS Stal Mielec
2. Unia I Boryszew
3. SDJuSzOR Czornomorec Czornomorsk (Ukraina)
4. Polonia-Stal Świdnica

Kategoria wiekowa U-10:
1. APG Gliwice
2. DJUSsz 11 Djufk Czornomorec II Odessa (Ukraina)
3. DJUSsz 11 Djufk Czornomorec I Odessa (Ukraina)
4. FK Svietłyj (Rosja)

Kategoria wiekowa U-11:
1. DJUSsz 11 Djufk Czornomorec Odessa (Ukraina)
2. Gryf II Świdnica
3. APG Gliwice
4. Polonia-Stal Świdnica

Kategoria wiekowa U-12:
1. Kadra Lubuskiego Związku Piłki Nożnej
2. GKS I Bełchatów
3. SK Svietłyj (Rosja)
4. Polonia-Stal Świdnica

Kategoria wiekowa U-14:
1. Kadra Lubuskiego Związku Piłki Nożnej
2. Maardu LM (Estonia)
3. GKS Bełchatów
4. APG Gliwice

 

Wyróżnienia indywidualne:

Kategoria wiekowa U-9:

Król Strzelców: Lewicki Mikołaj – UKS SMS Stal Mielec
Najlepszy Bramkarz: Gołębiowski Oktawian – Unia II Boryszew
Najlepszy Zawodnik: Eryk Figurski – UKS SMS Stal Mielec
Kategoria wiekowa U-10:

Król Strzelców: Pospisil Tomas – TJ Sokół Olsany
Najlepszy Bramkarz: Marcel Ostromecki – APG Gliwice
Najlepszy Zawodnik: Terzioglo Dmytro – Czarnomorec I Odessa (Ukraina)
Kategoria wiekowa U-11:

Król Strzelców: Zara Czernenko – Czornomorec Odessa (Ukraina)
Najlepszy Bramkarz: Słomka Piotr – APG Gliwice
Najlepszy Zawodnik: Pieńkowski Szymon – Gryf Świdnica
Kategoria wiekowa U-12:

Król Strzelców: Mras Tobiasz – GKS I Bełchatów
Najlepszy Bramkarz: Ujrmashev Stiepan – SF Svietłyj (Rosja)
Najlepszy Zawodnik: Krysiński Alan – Kadra Lubuskiego ZPN
Kategoria wiekowa U-14:

Król Strzelców: Kamil Maj – Kadra Lubuskiego ZPN
Najlepszy Bramkarz: Foltyn Kacper – GKS Bełchatów
Najlepszy Zawodnik: Alteberg Aleksander – Maardu LM (Estonia)

 

Zobacz również