PITrozliczenieUrząd Skarbowy

Zbliża się termin rozliczenia PIT

Na rozliczenie z dochodów uzyskanych w 2018 roku pozostaje coraz mniej czasu.  Ostateczny termin złożenia rozliczenia PIT  to 30 kwietnia.

Tym, którzy jeszcze nie dokonali rozliczenia przypominamy, iż  na Portalu Podatkowym pod adresem www.podatki.gov.pl została uruchomiona  usługa „Twój e-PIT”, w ramach której  udostępniono podatnikom ich zeznania roczne PIT-37 oraz PIT-38 za 2018r. Zeznania te  dostępne będą do 30 kwietnia 2019 r.

Jedynym sposobem składania elektronicznych formularzy PIT za 2018 r. – udostępnianym przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową – jest usługa „Twój e-PIT” lub e-Deklaracje na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl . Korzystanie z innych stron internetowych lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów nie jest autoryzowane przez resort finansów i może być niebezpieczne, np. spowodować przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom lub zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem.

W świdnickim urzędzie, w Sali Obsługi znajdującej się na parterze – pok. 118  udostępniono dla podatników stanowisko komputerowe z bezpiecznym dostępem do Portalu Podatkowego podatki.gov.pl. Wszystkich zainteresowanych, mających trudności w samodzielnym złożeniu zeznania  za pośrednictwem usługi „Twój e-PIT”, zapraszamy do urzędu, gdzie z pomocą pracowników będą mogli sprawdzić i wysłać rozliczenie PIT, które dla nich przygotowano. Zapraszamy w godzinach pracy Urzędu tj. od 7.30 do 15.30 , a w poniedziałki od 7.30 do 18.00 – informuje Małgorzata Juszczyk z Urzędu Skarbowego w Świdnicy.

Warto przypomnieć, że składając zeznanie elektronicznie można liczyć na szybszy zwrot podatku.  Termin zwrotu nadpłaty podatku wynikający z tak  złożonego zeznania został skrócony z 3 miesięcy do 45 dni.

Zobacz również