policjapościgzatrzymanie

Zatrzymany podczas pościgu

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu piratowi drogowemu zatrzymanemu przez strzegomskich policjantów. Kierowca motocyklu nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nadto kierował pomimo orzeczonego wyrokiem sądu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a swoim zachowaniem zmusił policjantów do pościgu.
Do zdarzenia doszło  9 marca 2019 roku około godziny 17:00. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu  zauważyli jadącego  motocyklistę, który na widok radiowozu znacznie przyśpieszył.  Policjanci w związku z tym niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej. Kiedy zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wówczas kierujący motocyklem Yamaha gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze  rozpoczęli pościg za kierującym, który uciekał polnymi drogami. Mężczyzna szybko został zatrzymany.
35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy jednośladem pomimo wydanego przez sąd zakazu kierowania pojazdami. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Przypomnijmy !
Od dnia 1 czerwca 2017 r. obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym, a więc także: traktorów, ciągników, kombajnów, cystern”

Zobacz również