mks polonia świdnicasiatkówka

Z Częstochowy bez zwycięstwa

Po dwóch spotkaniach pierwszej rundy fazy play-off siatkarki Polonii Świdnica przegrywają z Częstochowianką Częstochowa 2:0. Przypomnijmy, że na tym etapie rywalizacji zespoły grają do trzech zwycięstw. Teraz rywalizacja przeniesie się do Świdnicy. Trzecie i miejmy, że nie ostatnie spotkanie odbędzie się w sobotę 2 marca.

Biało-zielone pod Jasną Górę wybrały się osłabione brakiem Sandry Mielczarek, Ani Śmidowicz oraz Oliwii Pawlety. W drodze na ostatni trening zawodniczki uczestniczyły w kolizji drogowej i ze względów zdrowotnych ich występ w Częstochowie został wykluczony. Zarówno w sobotę jak i niedzielę Częstochowianka nie pozostawiła złudzeń, który z zespołów jest lepszy. Zdziesiątkowany zespół Magdaleny Sadowskiej nie był w stanie przeciwstawić się rozpędzonemu rywalowi przegrywając oba spotkania bez choćby ugranego seta. Kolejny mecz odbędzie się w sobotę 23 lutego w Świdnicy. Starcie zaplanowano na godzinę 15:30 w hali przy ul. Pionierów. Ewentualne czwarte spotkanie odbędzie dzień później w hali na Zawiszowie (17.00).

Częstochowianka Częstochowa – MKS Polonia Świdnica 3:0 (25:10, 25:17, 25:12)
Częstochowianka Częstochowa – MKS Polonia Świdnica 3:0 (25:18, 25:17, 25:15)

MKS Polonia Świdnica: Woźniak (k), Bober, Bojko, Jewiarz, Kołodziejczak, Armelle Fernandez, Gałązka (l), Kania, Gierwatowska, Kania, Liwuś

Wyniki pozostałych spotkań fazy play-off:
ASOTRA Płomień Sosnowiec – Sobieski Oława 3:1, 3:1 (stan rywalizacji 2:0)
PLKS Pszczyna – MKS II Dąbrowa Górnicza 3:0, 3:2 (2:0)
KS Olimpia Jawor – UKS Jedynka Siewierz 3:1, 3:2 (2:0)

Turniej o utrzymanie w Tychach: Amber Kalisz – Volley Wrocław 3:0, Volley – TKS Tychy 3:1, TKS Tychy – Amber Kalisz 3:1. Impel Volley Wrocław spadł do III ligi.

Zobacz również