gmina Świdnicarozśpiewane dzieciaki

Wyśpiewali 7. muzyczny krążek

Dzięki zaangażowaniu wójt gminy Teresy Mazurek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, wychowawców i instruktorów, od ponad 7 lat utalentowana młodzież gminy Świdnicy uczestniczy w muzycznych warsztatach wokalnych, w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Łączy pasję do śpiewania z letnim wypoczynkiem, a efektem ich pracy jest muzyczny krążek. Materiał na tegorocznej siódmej już płycie nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i do 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

Dzielna i pracowita grupa warsztatowa przez tydzień pracowała nad nową płytą w SSM w Lubachowie. Materiał nie był łatwy. Piosenki i pieśni z rozbudowanymi partiami chóralnymi, Mocna Ekipa Warsztatowa ogarnęła w mig pod kierunkiem Tadeusza Szarwaryna, Ani Lutz, Darka Jarosa. 11 piosenek już w listopadzie zostanie zaprezentowanych szerszej publiczności.

Przypomnijmy, Gminne Studio Nagrań, z którego każdego roku korzystają Rozśpiewane Dzieciaki z Gminy Świdnica, obejmuje m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie zakupione na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł.

Zobacz również