Jaworzyna Śląskakradzieżpolicja

Wszedł do mieszkania i ukradł torebkę

Warto zamykać drzwi wejściowe mieszkań na klucz, mimo że lokatorzy przebywają w domu. Przekonała się o tym 50-letnia mieszkanka Jaworzyny Śląskiej, gdy złodziej wszedł do mieszkania i z przedpokoju zabrał torebkę.

W trakcie gdy właścicielka przebywała w mieszkaniu, sprawca wykorzystując jej nieuwagę i niezamknięte drzwi na klucz, wszedł do mieszkania i z torebki pozostawionej w przedpokoju dokonał kradzieży portfela z dokumentami, kartami bankomatowymi oraz gotówką.

Łupem nie cieszył się zbyt długo, bo tuż po wyjściu z mieszkania został ujęty przez syna poszkodowanej. O całym zajściu pokrzywdzona powiadomiła dyżurnego świdnickiej komendy, który niezwłocznie wysłał na miejsce patrol. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 36–latka, przy którym ujawnili skradziony portfel z dowodem osobistym, prawem jazdy, kartami bankomatowymi oraz gotówką. Portfel wraz z zawartością wrócił do właścicielki.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i jeszcze dziś zostanie przesłuchany w sprawie. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również