Ania RusowiczDni ŚwidnicykoncertyPapa DPiasekŚwięto Miastawystęp

Wiemy, kto zaśpiewa na Dniach Świdnicy

Pachnące i smaczne Święto Dzika, a na deser występy gwiazd. Podczas tegorocznych Dni Świdnicy, które zaplanowano w dniach 8-10 czerwca, wystąpią Ania Rusowicz, Piasek oraz Paweł Stasiak z zespołem Papa D.

Tegoroczne Dni Świdnicy zaplanowano w dniach od 8 do 10 czerwca. Podobnie jak rok temu impreza odbędzie się w dwóch lokalizacjach: na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz w Rynku. Oprócz Urzędu Miejskiego i Ośrodka Kultury w organizację tegorocznych obchodów dni miasta włączą się m.in. Młodzieżowy Dom Kultury, Szkoła Muzyczna, OSiR, Nadleśnictwo Świdnica.

3.. 2…1… Start!

Świętowanie rozpoczyna się 8 czerwca o godzinie 10.00 w Rynku. Zaczyna Młodzieżowy Dom Kultury organizowaną od kilku lat „Gryfiadą”, następnie zaprezentują się świdnickie zespoły taneczne i muzyczne. O 19.00 na scenie w Rynku zagra zespół Skaldowie.

9 czerwca upłynie pod znakiem dobrze znanego świdniczanom Święta Dzika. Na odwiedzających będzie czekać wiele stoisk edukacyjnych, degustacje, prezentacje nadleśnictw. Wszystko uświetnią występy świdnickich grup tanecznych i wokalnych. Wieczorem odbędą się koncerty na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej. W sobotni wieczór świdniczanie będą mieć okazję posłuchać zespołu Pawła Stasiaka z zespołem Papa D, Ani Rusowicz oraz Andrzeja Piasecznego.

Na sportowo w rytmach disco polo

10 czerwca na terenie OSIR-u odbędzie się piknik sportowy. Po ubiegłorocznym sukcesie tego wydarzenia organizatorzy postanowili je kontynuować. To także dzień koncertów na dużej scenie. Tym razem wystąpią zespoły disco polo: Mejk oraz Łobuzy.

Przez cały czas trwania obchodów Dni Miasta na uczestników czekać będą stoiska gastronomiczne i wesołe miasteczko.

Szczegółowy program zostanie podany w najbliższym czasie.

Zobacz również