Marcinowiceszkoławieczornica

Wieczornica na podsumowanie obchodów 100-lecia niepodległości

W czwartek, 29 listopada 2018 r., w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej im. K.K.Baczyńskiego w Strzelcach odbyła się uroczysta wieczornica z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie szkoły spotkali się z wójtem Stanisławem Leniem, przedstawicielami władz gminy Marcinowice oraz dyrektorami placówek oświatowych i kulturalnych, pracownikami samorządowymi, rodzicami, swoimi nauczycielami i mieszkańcami Strzelec.

W ten wyjątkowy wieczór, przy świetle palących się świec, goście obejrzeli program artystyczny i etiudę teatralną, nawiązujące do przełomowych momentów z historii Polski. Uczniowie odczytali także kilka ciekawych wspomnień tych, którzy pamiętali rok 1918. W występ młodzieży włączyły się przedstawicielki Rady Gminy Marcinowice: Bożena Lema, Stanisława Gerus i Danuta Maślany. Panie zaśpiewały popularne pieśni  patriotyczne – te same, które  nie odstępowały naszych żołnierzy w najtrudniejszych momentach walki o wolność. Wszystkiemu towarzyszyła specjalnie przygotowana oprawa muzyczna, nadająca temu wydarzeniu niezwykłą aurę.

Uroczystość była podsumowaniem szkolnych i gminnych obchodów jubileuszowych.

foto UG Marcinowice

 

Zobacz również