MDK Świdnicanagrodawycieczka

W nagrodę do Krakowa

W dniach od 9 do 11 maja uczestnicy pracowni teatralnej (dział II) pod kierunkiem Wioletty Ziobrowskiej wzięli udział w wycieczce do Krakowa. To nagroda za zajęcie I miejsca w Biegu Patrolowym Śladami M. Kozara-Słobódzkiego.

Wyjazd obfitował w ciekawe atrakcje, połączone z działaniami związanymi z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci wzięły udział w ogólnopolskich obchodach związanych z 83. rocznicą śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego na Wawelu, gdzie złożyły kwiaty na jego trumnie. Brały udział w barwnym korowodzie do domu marszałka na Oleandrach. Ponadto dzieci wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim, gdzie zajęły kolejno: I miejsce w kategorii szkoła podstawowa – Hanna Stanejko, II miejsce w kategorii gimnazjum – Konrad Jaskuła.

Grupa teatralna została wspaniale przyjęta przez gościnną placówkę MDK „Dom Harcerza” w Krakowie, która też zorganizowała dzieciom czas wolny. Dzieci zwiedziły z przewodnikiem Wawel – Komnaty Królewskie, Arsenał, Dzwon Zygmunta i groby królewskie. Niezapomniane wrażenia to przejażdżka konna drogą królewską po Krakowie i rejs po Wiśle wokół miasta. Grupa teatralna podczas zwiedzania miasta, dzięki przewodnikowi, poznała postać Józefa Piłsudskiego, maszerując Szlakiem I Kompanii Kadrowej i Legionów Polskich i zdobywając wspólnie odznakę jubileuszową.

 

Zobacz również