maratonpolicja

W Maratonie Komandosa reprezentowali barwy świdnickiej komendy

Mł asp. Aleksander Sobieraj i st. sierż. Daniel Domaradzki, reprezentując barwy policji świdnickiej komendy, z powodzeniem ukończyli XV „Maraton Komandosa”, jeden z najbardziej ekstremalnych biegów w Polsce, który rokrocznie organizowany jest w w Lublińcu przez Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.
Pół tysiąca maratończyków – w tym elita polskich biegaczy długodystansowych – stanęła 24 listopada, na trasie XV Maratonu Komandosa w Lublińcu. Lubliniecki bieg uznawany jest za jeden z najtrudniejszych na tym historycznym dystansie.
W biegu brali udział przedstawiciele niemal wszystkich służb mundurowych, m.in. policjanci, żołnierze, strażacy, funkcjonariusze Służby Więziennej, czy Straży Granicznej. Ideą imprezy jest rywalizacja w trudnych warunkach, tzn. wyjątkowa trudność tych zawodów polega na tym, że pełny dystans maratoński 42,195 km pokonuje się w pełnym umundurowaniu, wysokich butach taktycznych i z plecakiem ważącym 10 kg.

Zawody jak co roku odbywały się w bardzo przyjaznej i sportowej atmosferze łączącej wszystkich uczestników satysfakcją wynikającą z pokonywania własnych słabości. Pomimo trudnych warunków pogodowych, bardzo mądra taktyka i racjonalne gospodarowanie siłami pozwoliły z powodzeniem świdnickim funkcjonariuszom st. sierż. Danielowi Domaradzkiemu i mł. asp.  Aleksandrowi  Sobieraj ukończyć bieg. Aleksander, dobiegając do mety, zajął 8. miejsce w kategorii policjantów. Dla Olka to już 5. raz, jak zameldował się na mecie tego biegu. Jak sam mówi, „Ten bieg rządzi się własnymi prawami. Widać szacunek do munduru , atmosfera jest zupełnie inna niż w zwykłych zawodach sportowych. Stając na starcie, wiem, co mnie czeka, wiem, że będzie bolało, ale wiem też, że za rok znowu zamierzam podjąć tę próbę i stanąć na starcie”.

Zobacz również