interwencjaStraz Miejska

Ule w centrum miasta

Emocjonujący się kibice i mała pasieka w centrum miasta – w wakacje strażnicy miejscy też nie mogą się nudzić.

Wybrane interwencje na zgłoszenia obywateli w okresie 29.06 – 05.07.2018 r.

30.06.2018r.godz.17:30 Rozgrywki piłkarskich mistrzostw weszły w gorący etap, co przekłada się na ilość zgłoszeń dotyczących spożywania alkoholu.  30 czerwca w godzinach popołudniowych dyżurny Straży Miejskiej został powiadomiony, że dwóch nietrzeźwych mężczyzn przebywających w podwórku przy ul. Pułaskiego 59 awanturuje się, wyzywa bawiące się dzieci oraz ich opiekunów. Patrol strażników miejskich przywrócił spokój na podwórku, a mężczyzn ukarano mandatem.

02.07.2018r.godz.19:00 Do dyżurnego Straży Miejskiej  wpływa informacja od ojca bawiącej się na podwórku przy ul. Długiej dziewczynki, że jego córka została ugryziona przez psa biegającego bez swojego właściciela. Podjęte przez strażników działania pozwoliły dotrzeć do właścicielki czteronoga i ukarać ją za brak sprawowania opieki nad zwierzęciem. W toku prowadzonych czynności okazało się, że piesek nie posiadał aktualnych szczepień o czym powiadomiono Powiatowy Inspektorat Weterynarii w celu skierowania zwierzęcia na obserwację.

02.07.2018r.godz.19:43 Dyżurny Straży Miejskiej został poinformowany przez zaniepokojonych mieszkańców, że na jednym z podwórek przy ul. Wałbrzyskiej ustawione są ule z pszczołami. Przybyli na miejsce funkcjonariusze  stwierdzili, że właściciel pasieki nie spełnia warunków określonych w uchwale Rady Miejskiej. Pszczoły zostały zabrane.

02.07.2018r.godz.12:25  Patrol Straży Miejskiej zauważył, że na przystanku MPK przy pl. Grunwaldzkim zasłabła starsza kobieta. Jak się później okazało, tego dnia wyszła ze szpitala. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało kobietę.

05.07.2018r.godz.08:45 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek ul. Traugutta, że na elewacji budynku, przy rynnie na wysokości około 10 m, zaplątał się mały ptak. Na miejsce przybył pracownik schroniska oraz straż pożarna, która pomogła uwolnić zwierzę.

Zobacz również