gospodarowanie pieniędzminaukaprojektSP8

Uczyli się gospodarowania pieniędzmi (foto)

W maju dzieci z klas 2A, 2B  i 2C Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy kontynuowały realizację projektu z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa pn. „Od grosika do złotówki”.

Przypomnijmy, tematyka tego ciekawego projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk.

Główne cele programu to: nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu, nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.
Podróżując przez 10 miesięcy z Grosikiem po galaktyce Finanse i Oszczędzanie, dzieci uczą się zasady zarządzania własnymi finansami.

W maju drugoklasiści „udali się” na planetę Zabawka. Tam poszerzyli swoją wiedzę na temat reklamy i jej wpływu na ich decyzje dotyczące zakupów. Dowiedzieli się, w jaki sposób „nie dać się reklamie”. Poznali sposoby na racjonalne dokonywanie zakupów oraz planowanie budżetu domowego. Nabyli również wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony środowiska, segregacji odpadów i środków domowego budżetu. Mają już  świadomość, że przyroda to nasze wspólne bogactwo, nasz skarb, który należy szanować i o niego dbać.

foto: J. Janiak, I. Moneta, A. Krasnoborska / SP8

Zobacz również