100.lecie uzyskania praw wyborczychdebatakobiety

Uczciły 100. rocznicę odzyskania praw przez kobiety (FOTO)

Droga do uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce była bardzo trudna, ale otworzyła nowy rozdział w historii i zapoczątkowała szereg zmian. O tym, jak ważną rolę odegrały emancypantki, jak wiele dało nam ich poświęcenie, rozmawiały wczoraj przedstawicielki samorządu, parlamentu, biznesu i organizacji społecznych.

Spotkanie w celu uczczenia 100. rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych odbyło się wczoraj w Centrum Organizacji Pozarządowych. W tematykę spotkania wprowadziła uczestników Krystyna Lasek, prezes Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, współorganizatora konferencji. – Zaproszę was w te czasy, które znamy z literatury. Musimy pamiętać o atmosferze, jaka wówczas panowała, jak trudno miały polskie dziewczyny. A jednak nasze bohaterki podejmowały trud walki o zmiany i od 28 listopada 1918 kobiety w Polsce mają prawo głosu – mówiła.

Punktem głównym spotkania był panel dyskusyjny, który prowadziła Violetta Mazurek. Spotkanie uświetniła grupa sufrażystek oraz występ recytatorski Mariusza Kozłowskiego.

 

Zobacz również