niepodległośćświdnickie szydełkowanie

Ubieramy nasze miasto na niepodległość!

Ostatnie miejskie szydełkowanie w Świdnicy już za nami. A czy ostatnie? Czas pokaże… Teraz rozpoczęła się ciężka, ale też i przyjemna praca, polegająca na uszyciu “ubranek”. Wybrano kilka elementów miejskiej przestrzeni, które przyodziane zostaną w biało-czerwone barwy.

W pierwszej kolejności ubrany zostanie pomnik Marii Kunic, natomiast w sierpniu – tarcza pomnika na placu Grunwaldzkim. Dziki na skwerze przy Miejskiej Bibliotece Publicznej otrzymają biało-czerwone muszki na szyje i troszkę dodatkowych detali. Ozdobiona zostanie także iglica w ogrodzie różanym, a także ważniejsze instytucje – urzędy, muzeum i teatr.

Mamy nadzieję, że wystarczy nam kwadratów, aby ozdobić te kilka miejsc w mieście. Na koniec planujemy przygotowanie mapy świdnickiego szydełkowania. A teraz zachęcamy serdecznie świdniczan do pomocy w zszywaniu kwadratów i tworzeniu “ubranek”. Zapraszamy do Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Czekamy też wciąż na zrobione przez Was kwadraty – mówi Magdalena Okniańska, koordynatorka akcji, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych w Świdnicy.

O każdym planowanym “ubraniu” konkretnego miejsca będziemy Państwa informować.

Zobacz również