Znamy już ostateczny podział na grupy w II lidze siatkówki kobiet w sezonie 2018/2019. 42 drużyny będą rywalizować o awans do I ligi i zostały one podzielone na cztery grupy – dwie po 10 zespołów i dwie po 11 zespołów. MKS Polonia Świdnica ponownie wystąpi w grupie III. Rozgrywki wystartują 29 września.Drużyny z czterech grup rozpoczną rywalizację, która finalnie wyłoni dwie najlepsze drużyny. Tylko tyle awansuje w tym roku do I ligi.
II liga, grupa III:
1. MKS Polonia Świdnica
2. KS Częstochowianka Częstochowa
3. KS Olimpia Jawor
4. MGLKS Sobieski Oława – przejął miejsce od Czarnych Słupsk
5. VII LO SMS Amber Kalisz – beniaminek
6. Impel Wrocław
7. MKS II Dąbrowa Górnicza
8. PLKS Pszczyna
9. TKS Ekobet Tychy
10. UKS Jedynka Siewierz
11. Astora MKS MOS Płomień Sosnowiec
Terminarz II ligi, grupa III:
1. kolejka (29.09):
KS Częstochowianka Częstochowa – MGLKS Sobieski Oława
KS Olimpia Jawor – VII LO SMS Amber Kalisz
Impel Wrocław – MKS II Dąbrowa Górnicza
PLKS Pszczyna – TKS Ekobet Tychy
UKS Jedynka Siewierz – Asotra MKS MOS Płomień Sosnowiec
MKS Polonia Świdnica – pauza
2. kolejka – 3 października
MKS Polonia Świdnica – Częstochowianka Częstochowa
3. kolejka – 6 października
Olimpia Jawor – MKS Polonia Świdnica
4. kolejka – 13 października
MKS Polonia Świdnica – Impel Wrocław
5. kolejka – 17 października
PLKS Pszczyna – MKS Polonia Świdnica
6. kolejka – 2o października
MKS Polonia Świdnica – UKS Jedynka Siewierz
7. kolejka – 27 października
MKS MOS Płomień Sosnowiec – MKS Polonia Świdnica
8. kolejka – 3 listopada
MKS Polonia Świdnica – TKS Tychy
9. kolejka – 10 listopada
MKS II Dąbrowa Górnicza – MKS Polonia Świdnica
10. kolejka – 14 listopada
MKS Polonia Świdnica – SMS Amber Kalisz
11. kolejka – 17 listopada
MGLKS Sobieski Oława – MKS Polonia Świdnica
12. kolejka – 24 listopada
MKS Polonia Świdnica – pauza
13. kolejka – 1 grudnia
Częstochowianka Częstochowa – MKS Polonia Świdnica
14. kolejka – 8 grudnia
MKS Polonia Świdnica – Olimpia Jawor
15. kolejka – 15 grudnia
Impel Wrocław – MKS Polonia Świdnica
16. kolejka – 22 grudnia
MKS Polonia Świdnica – PLKS Pszczyna
17. kolejka – 5 stycznia
UKS Jedynka Siewierz – MKS Polonia Świdnica
18. kolejka – 9 stycznia
MKS Polonia Świdnica – MKS MOS Płomień Sosnowiec
19. kolejka – 12 stycznia
TKS Tychy – MKS Polonia Świdnica
20. kolejka – 19 stycznia
MKS Polonia Świdnica – MKS II Dąbrowa Górnicza
21. kolejka – 26 stycznia
SMS Amber Kalisz – MKS Polonia Świdnica
22. kolejka – 2 lutego
MKS Polonia Świdnica – MGLKS Sobieski Oława
MKS Polonia Świdnica:
Sztab szkoleniowy drużyny seniorek:
Magdalena Sadowska – I trener
Michał Tomiałowicz – II trener (dodatkowo trener kadetek i juniorek)
Jolanta Książek – Fizjoterapeutka
Skład seniorek:
– przyjmujące: Ewa Woźniak, Anna Maziakowska, Marta Mielnik, Julia Zwolińska /J/
– rozgrywające: Anna Śmidowicz, Paulina Jewiarz
– środkowa: Klaudia Kołodziejczak, Eliza Gierwatowska /J/
– atakująca: Sandra Mielczarek, Gabrysia Mazur /J/
– libero: Katarzyna Bojko, Wiktoria Gałązka /J/, Natalia Kondracka /J/
Pozostałe grupy II ligi siatkówki kobiet w sezonie 2018/2019:
grupa I
UKŻPS Coccodrillo Kościan
MKS Truso Elbląg
SKF Politechnika Poznańska
KS Spójnia Stargard
UKS ZSMS Poznań
WTS KDBS Bank Włocławek
APS Rumia
SMS Police
Gdania Gdańsk – beniaminek
Enea Energetyk II Poznań – drużyna przydzielona decyzją zarządu PZPS
grupa II
AZS AWF UKSW Warszawa – spadkowicz
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki
LTS Legionovia Legionowo
KS BAS Kombinat Budowlany Białystok
UKS Siedlce
MUKS SOS Reymoont Dargfil Rawa Mazowiecka
Krótka Mysiadło
PMKS Nike Węgrów
ESPES Sparta Warszawa
UKS Chemik Olsztyn – beniaminek
ŁMLKS Łaskovia Łask – drużyna przydzielona decyzją zarządu PZPS
grupa IV
MKS SAN-Pajda Jarosław
TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski
LUK AZS UMCS Lublin
KS Marba Sędziszów Małopolski
Silesia Volley MSK Mysłowice
MKS Sokół Radzionków
Pogoń Proszowice
KPKS Halemba Ruda Śląska
CKiS Maraton Krzeszowice – beniaminek
SMS PZPS II Szczyrk