kradzieżpolicjazatrzymanie

Trzykrotnie ukradł paliwo na tej samej stacji benzynowej

Podjeżdżał tym samym samochodem osobowym pod dystrybutor paliwa – za każdym razem zmieniając tablice rejestracyjne – tankował do przygotowanych specjalnie na tę okazję zbiorników i odjeżdżał. Teraz mieszkaniec Mokrzeszowa odpowie za kradzieże przed sądem.
W ciągu ostatnich trzech miesięcy trzykrotnie pojawił się na tej samej stacji benzynowej znajdującej się przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu z przygotowanymi pojemnikami na paliwo i łącznie zatankował kilkaset litrów oleju napędowego, powodując straty na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.
Policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, realizując informacje własne, ustalili, że sprawcą trzech zgłoszonych kradzieży jest ta sama osoba. Aby zmylić funkcjonariuszy, mieszkający na co dzień w Mokrzeszowie 34-latek za każdym razem umieszczał na pojeździe inne tablice rejestracyjne.
Mieszkaniec powiatu świdnickiego podczas czynności procesowych złożył obszerne wyjaśnienia, w których przyznał się do popełnienia wszystkich czynów i stanie teraz przed sądem. Za kradzieże może trafić za kraty więzienia na najbliższe 5 lat.

Zobacz również